Yazılım

Skype'a devrim niteliğinde özellik geldi!

Skype ile artık dil farketmeden dünya çapında herkes ile sohbet edebileceksiniz.


Microsoft, anlık mesajlaşma hizmeti Skype’ı alması ile birlikte kendi mesajlaşma uygulaması MSN’i kullanımdan kaldırmış ve MSN kullanıcılarını Skype’a geçirmişti. Şirket o günden bu yana Skype’a yeni özellikler ekledi.

Dev yazılım şirketi Microsoft’un Skype’a eklediği son özellik ise Skype Translator’ adındaki yeni servis oldu. Bu servis, kullanıcılar arasındaki görüşmeleri gerçek zamanlı ve sesli olarak anında tercüme ediyor. Böylece insanlar dünya çapında dil ayrımı olmadan sohbet edebiliyorlar. Şu anda sadece İngilizce ve İspanyolca dillerin çevirisini yapan servis, ileride 40’tan fazla dile ulaşacak.

1418826829_skype-indir.jpg

İnternet üzerinden görüntülü ve sesli görüşme şirketi Skype, devrim yaratacak bir yeniliği kullanıcılara sundu. Skype ile artık kullanıcılar gerçek zamanlı olarak sesli tercüme teknolojisini kullanacak. ‘Skype Translator’ adındaki servis, bir Skype konuşması esnasında anlık olarak çevrilebilecek.

Bu servisten özellikle yurtdışı ile ticaret yapmak isteyen ve öğrencilerin faydalanması bekleniyor. Skype Translator, ilk etapta sadece İngilizce ve İspanyolca dilleri arasında çeviri yapacak ama şirketten yapılan açıklamalara göre daha sonra 40’tan fazla dili destekleyecek. Bu diller arasında Türkçenin olup olmadığı ise henüz bilinmiyor. Fakat Skype’ın Türkiye’de yaygın bir şekilde kullanıldığını düşünürsek muhtemelen Türkçe dilini de destekleyecektir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.