Yazılım

Smartface Inc., mobil uygulama geliştirme platformu App Studio’yu kullanıma sundu

Smartface Inc., Android ve iOS işletim sistemi ile çalışan tüm cihazlara tek bir platform kullanarak uygulama geliştirme imkanı sunan App Studio ürününü ücretsiz olarak yazılım geliştiricilerin kullanımına açtı.

Smartface Inc., mobil uygulama geliştirme platformu App Studio’yu kullanıma sundu

Genel merkezi San Francisco’da, Ar-Ge merkezi ise İstanbul’da bulunan Türk şirketi Smartface Inc., App Studio adlı mobil uygulama geliştirme platformunu ücretsiz olarak yazılım geliştiricilerin kullanımına açtı. Böylelikle ayrı ayrı platformlarla Android uygulaması yazmak için Java bilmeye ya da iOS için Objective-C öğrenmeye gerek kalmadı.

1397813546_img20140418112123.jpg

Smartface Inc., Android ve iOS işletim sistemi ile çalışan tüm cihazlara tek bir platform kullanarak uygulama geliştirme imkanı sunan App Studio ürününü ücretsiz olarak yazılım geliştiricilerin kullanımına açtı. Android cihazlara yönelik uygulama geliştirmek için Java bilme ya da iOS cihazlara yönelik uygulamalar geliştirmek için Objective-C öğrenme ihtiyacını ortadan kaldıran platformu kullanmak için, görsel tasarımını WYSIWYG (What You See Is What You Get - Bilgisayarda göründüğü gibi çıktı üreten) editörü ile kolayca hayata geçirmek ve sadece JavaScript kullanarak bu tasarımı programlamak yeterli.

Smartface App Studio Native Uygulama Üretiyor

App Studio ile geliştirilen uygulama, platform tarafından Android ve iOS cihazlarda sorunsuz olarak çalışacak şekilde, native uygulama özellikleri ile paketleniyor. Böylelikle, yazılım geliştiricilerin farklı işletim sistemleri için farklı kodlama ve optimizasyonlar yapmalarına gerek kalmıyor. Geliştirme süreci sonunda Android için .apk, iOS için .xcodeproj uzantılı mobil uygulamalar otomatik olarak üretiliyor. Üstelik App Studio geliştirme ortamı mobil ve tablet deneyimlerini de kapsıyor. Geliştirdiğiniz uygulamaları aynı anda iOS ve Android cihazlar üzerinde test ve debug etmenize olanak sağlıyor.

1397813535_img20140418112110.jpg

Mobil Uygulama Geliştirmede Yeni Tercih

Akıllı telefonlar, tablet bilgisayarlar, Gear, Glass gibi ekran boyutları ve teknik özellikleri farklı çok sayıda cihazın hepsinde birden çalışabilecek uygulamalar geliştirmek için Smartface App Studio en yeni, en hızlı ve en gelişmiş yöntemi sunuyor. Mobil uygulama geliştirmek için harcanan zamanın çoğunu alan tasarım işlemi, platformun WYSWYG tasarım editörü ve kullanılmaya hazır entegre bileşenleri ile kolay ve pratik bir süreç haline geliyor.

Smartface App Studio ile Hemen Geliştir!

Smartface App Studio’yu indirmek, uygulama geliştirmek ve mağazalara göndermek ücretsiz. App Studio platformu smartface.io/download adresinden ücretsiz olarak indirilebiliyor. App Studio’ya ile ilgili kaynaklara ve cevaplara http://developers.smartface.io adresindeki Geliştirici Merkezi’nden ulaşılabiliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.