Yazılım

Sony'den Windows 10 uyarısı geldi

Sony, VAIO kullanıcılarının Windows 10'a hemen geçmemesi noktasında uyarıda bulunuyor.

Sony'den Windows 10 uyarısı geldi

Microsoft’un 29 Temmuz’da dağıtıma sunduğu Windows 10 işletim sistemi dünyanın birçok noktasında milyonlarca kullanıcı tarafından indirildi. Kullanıcılar yeni bir işletim sistemini tecrübe etmenin keyfini yaşarken, üreticiler noktasında ise bazı sıkıntılar yaşanıyor. 

Windows 10’un yayınlanmasının ardından kimi PC üreticileri sürücü güncellemelerini bir an önce başlatırken, kimi üreticiler ise henüz güncelleme dağıtımına başlamış değil. Sony de VAIO markalı bilgisayarlar için yazılım güncellemesine henüz başlamadı ve güncelleme konusunda kullanıcıları uyarıyor: Windows 10'a geçiş için sürücü güncellemelerini bekleyin. Sony’ye göre sürücülerin henüz güncellenmemesi günlük kullanımı önemli ölçüde etkileyecek sorunları beraberinde getirecek.

1438946285_7065.sonyvaioprosilver.jpg

Sony VAIO kullanıcıların Windows 10’a geçiş için en uygun dönem bir süre daha bekleyecek. Sony’den yapılan açıklamaya göre Windows 8 ve Windows 8.1 ön yüklü PC’ler için Windows 10 ile uyumlu sürücü güncellemesi ekim-kasım aylarında yayınlanacak. 

Windows 10 güncellemesine ilişkin Sony cephesinden yapılan resmi açıklama:

"Microsoft tarafından 1 Haziran'da duyurulduğu üzere, en yeni işletim sistemleri olan Windows 10'un 29 Temmuz tarihinde piyasaya sunulması planlanmaktadır. 

UYARI: Yazılım/sürücü bozulması riski bulunuyor. Bu nedenle 29 Temmuz'da sunulur sunulmaz Windows 10'a yükseltmemenizi önemle öneririz.

Sony bugünlerde Windows 10'u test ediyor ve 2015'in yaz aylarında uyumluluk bilgilerini sağlayacaktır. Yayımlama takvimi ürünlere göre farklılık gösterebilir. 

Sony VAIO kişisel bilgisayarlar ile ilgili olarak, Ekim 2012'den sonra piyasaya sürülen (Windows 8 veya Windows 8.1 işletim sistemi önceden yüklenmiş olarak gelen) uyumlu modeller için, gerekli sürücüler ve yazılımlar* ile birlikte kapsamlı bir Windows 10'a yükseltme prosedürü hazırlıyoruz. Sony'nin, Windows 7 veya daha eski Windows sürümleri önceden yüklenmiş olarak piyasaya sürülen eski modeller için şimdilik bir yükseltme prosedürü ya da sürücüler ve yardımcı programlar sağlamayı planlamadığını lütfen unutmayın. 

Lütfen yükseltme bilgileri yayımlanıncaya kadar bekleyin. Bu konudaki en son bilgiler ve güncellemeler için destek web sitemizi düzenli olarak ziyaret edin. 

*Windows 10'a yükseltme işleminden sonra bilgisayarınızdaki bazı işlevler, yardımcı programlar veya diğer yazılımların eksik olabileceğini ya da düzgün çalışmayabileceğini lütfen unutmayın."

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.