Yazılım

TEB’den Google Glass’a özel ilk finansal uygulama

Türkiye’nin Google Glass’a özel ilk finansal uygulaması TEB’den geldi.


Akıllı saat ve akıllı gözlükler gibi giyilebilir teknoloji ürünleri hayatımızda hızlı bir biçimde yer almaya başlarken en yeni teknolojik çözümlerle müşterilerinin hayatını kolaylaştırmayı hedefleyen TEB, sektörde bir başka ilke daha imza atarak Google Glass için geliştirdiği Türkiye’nin Glass’a özel ilk finansal uygulamasını kullanıcıların beğenisine sunuyor.

Tüm işlemlerin sesli komutlar, hareket algılayıcılar ve dokunmatik alandaki parmak hareketleriyle yönetildiği Google Glass için geliştirilen CEPTETEB uygulaması da bu özellikleri barındırıyor. Kullanıcılar, TEB'in Google Glass uygulaması ile kredi kartı kampanyalarını takip edip, bulundukları noktaya en yakın TEB ATM ve şubelerini akıllı gözlükleri ile bulabiliyorlar.

 1385040522_tebbina.jpg

TEB Bireysel ve Özel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Mendi; konuyla ilgili olarak, gelişen teknoloji ve değişen müşteri davranışlarını göz önüne aldıklarında artık mobil bankacılığı ana kanallardan biri olarak gördüklerini ifade etti. Yakın gelecekte akıllı saat ve gözlükler olmak üzere giyilebilir teknolojilerin günlük hayatımızda daha fazla yer alacağını belirterek, bu yıl dünya çapında 50 milyon giyilebilir ürün satılacağını ve bu rakamın 2018 yılında yaklaşık 500 milyon adede çıkacağının öngörüldüğünü söyledi. Mendi, “Stratejik önem verdikleri mobil bankacılık alanında başta Google Glass akıllı gözlük olmak üzere farklı platformlar ve servisler ile giyilebilir teknoloji yatırımlarına TEB olarak devam edeceğiz. Teknolojiyi hizmete dönüştüren öncü banka anlayışıyla geliştirdiğimiz yenilikçi fikirler ile mobil bankacılık sektörüne değer katmayı, yeni devreye alınan her fonksiyon ve üründe müşteriler açısından en kolay ve pratik çözümleri sunmaya çalışıyoruz” dedi.

Google Glass uygulama mağazasına yüklenen CEPTETEB uygulamasının, kısa bir süre içerisinde uygulama mağazasından indirilebileceği belirtildi. Uygulama ile ilgili detaylı bilgiye www.teb.com.tr adresinden erişilebiliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.