Yazılım

Türkiye'de en popüler 4 çevrimiçi müzik servisi

Lisanslı olarak müzik dinleyebileceğiniz ve Türkiye'de kullanılabilen en popüler 4 müzik servisini listeledik.

Türkiye'de en popüler 4 çevrimiçi müzik servisi

Spotify

1452942249_spotify.png

Dünya'da en çok kullanılan çevrimiçi müzik servisi Spotify, Türkiye'de Türkçe olarak diğer servislere göre daha fazla müzik lisansına sahip olmasıyla en geniş müzik listesini sunuyor. Premium üyeliğinizle ister çevrimiçi isterseniz de çevrimdışı müzikler dinleyebileceğiniz Spotify'da takip ettiğiniz kişilerin şu an dinlediği şarkıları ve oluşturduğu şarkı listelerini de görebiliyorsunuz. Hem bilgisayarınızda hem de mobil cihazlarınızda tek bir üyelikle giriş yapabileceğiniz Spotify'ı aynı üyelikle giriş yaptığınız takdirde başka bir cihazda çalarken en yakınınızdaki cihazdan da kontrol edebiliyorsunuz. Ayrıca Spotify şu anda sıkıştırılmış müzik servisleri arasında Deezer ile beraber en kaliteli ses deneyimini yaşatıyor.

Deezer

1452942369_deezer.jpg

En popüler müzik servislerinden biri olan Deezer kaliteli müzik aktarımı ve rahat kullanımıyla birçok kullanıcı tarafından kullanılsa da ülkemizde hem Türkçe içerik tarafında hem de kullanıcı sayısında Spotify'ın gerisinde kalıyor tabi bu Deezer'ın Spotify'dan daha kötü bir platform olduğu anlamına gelmiyor. Web tabanlı olarak çalışan Deezer aynı zamanda mobil platformlarda da kullanılabilir durumda. Ayrıca Deezer, Spotify ile aynı ses kalitesinde en kaliteli ses deneyimini yaşatıyor.

TTNet Müzik

1452942507_ttnet-muzik.png

Hem internet üzerinden hem de indirerek şarkı dinleyebileceğiniz TTNet Müzik farklı paketlerle karşımıza çıkıyor. Paket satın alan kullanıcılara çevrimiçi sınırsız müzik dinleme imkanı sunan TTNet Müzik en düşük paketinde 250 şarkı indirme limiti sunuyor. TTNet internet abonelerine daha uygun fiyatlarla paket sağlayan TTNet Müzik geniş bir kullanıcıya sahip TTNet'in bir parçası olduğundan ilgi görüyor.

Turkcell Müzik

1452942555_turkcell-muzik.jpg

Turkcell'in müzik servisi olan Turkcell Müzik diğer müzik servislerinden daha uygun fiyatlı olmasıyla dikkat çekiyor. İki farklı paketle kullanıcıların karşısına çıkan Turkcell Sınırsız Müzik Paketi'nde mobil veride internet ücreti ödemeden internet üzerinden müzik dinlemenizi sağlıyor. Extra Müzik Paketi'nde ise şarkıları indirmenizi sağlayan Turkcell Müzik servisi Turkcell aboneleri için iyi bir tercih olarak görünüyor.
          
          
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.