Yazılım

Türkiye’nin iPhone’a özel ilk mobil bankası

ATM’den QR Kod’la kartsız para çekme dünyada ilk defa CEPTETEB’de.

Türkiye’nin iPhone’a özel ilk mobil bankası

Türk Ekonomi Bankası (TEB), iPhone kullanıcılarına özel olarak geliştirdiği ‘‘CEPTETEB” mobil bankacılık uygulamasını yeniledi. ‘CEPTETEB’ ile TEB müşterileri bankacılık işlemlerini her an, her yerden ücretsiz olarak gerçekleştirebilirken dünyada bir ilk olarak ATM’den QR Kod’la kartsız para çekilebiliyor

Türk Ekonomi Bankası (TEB), iPhone’a özel olarak geliştirdiği ‘CEPTETEB’ uygulamasını yeniledi. CEPTETEB’ ile TEB müşterileri bankacılık işlemlerini her an, her yerden ücretsiz olarak gerçekleştirirken dünyada bir ilk olarak ATM’den QR Kod’la kartsız para çekilebiliyor.

1351610209_tebcepteteb130102012.jpg

Sadece CEPTETEB ile sunulan ATM’den QR Kod’la para çekme özelliği sayesinde, TEB ATM’lerinden kartsız olarak para çekebilecek. CEPTETEB ana menüsünden erişilen Para Çekme fonksiyonundan hangi hesaptan ne kadar para çekileceği seçildikten sonra ATM ekranında beliren QR Kodu telefona okutmak yeterli. Bu özellik sayesinde telefon ile ATM’den kartsız olarak TL, euro veya dolar cinsinden para çekmek mümkün oluyor.

1351610320_tebcepteteb230102012.jpg

Dünyada ilk olan söz konusu uygulamanın yanı sıra kullanıcılar yenilenen CEPTETEB ile para transferi, fon alım-satım, kredi kartı dönem içi işlemler, kredi kartı borcu ve fatura ödeme gibi birçok bankacılık işlemlerini ücretsiz olarak gerçekleştirebiliyor.

Finansal durumunuz CEBTETEB ile elinizin altında

TEB Pratik İnternet şubesindeki sadelik ve basitlikten esinlenerek yenilenen CEBTETEB’deki Finansal Durum menüsü ile TEB müşterileri tüm varlık ve borç bilgilerine anlık olarak erişip, varlık ve borçlarının yüzdesel dağılımlarını grafiksel olarak görebiliyor. Ayrıca Ajandam menüsü ile fatura ve ileri tarihli ödeme işlemlerine ait bilgileri takvim üzerinden rahatça takip edilebiliyor.

1351610381_tebcepteteb330102012.jpg

‘CEPTETEB” uygulamasıyla TEB müşterisi olsun veya olmasın iPhone kullanıcıları euro, dolar, altın gibi piyasa bilgilerine, en yakın TEB ATM ve Şubelerinin konum bilgilerine kolayca ulaşarak yol tarifi alabiliyorlar. Bunun yanı sıra kullanıcılar, hesaplama araçları menüsü ile vadeli mevduat hesaplama, döviz çevirici, kredi faizi gibi birçok finansal hesaplamayı da uygulama ile rahatça yapabiliyor.

TEB ADK Direktörü Deniz Devrim Cengiz yeni uygulamaları hakkında “Akıllı telefon ve tablet PC’leri üzerinden özellikle sosyal medya ile mobil internet kullanmaya başlayan kullanıcılar 6 ay-1 yıl sonra bu cihazlar üzerinden bankacılık işlemlerini de yapmaya başlıyor. Türkiye’de Mobil Bankacılık kullanıcı sayısı 1,6 milyona ulaştı; önümüzde dönemde bu sayının hızlanarak artacağına inanıyoruz. Biz de bu doğrultuda CEBTETEB’i yeniledik ve müşterilerimizin kullanımına sunduk” şeklinde bilgi verdi.

Uygulama ile ilgili detaylı bilgiye www.teb.com.tr adresinden erişilebiliyor.

Yorumlar
Misafir
QR Kod’la kartsız para çekme nedir?
Cevapla
emre candogan
QR kodla para çekme fonksiyonunu çok beğendim, 60 TL cektim bir sıkıntı yoktu. Sadece neden 20 ve katlarını cekebiliyoruz anlayamadım 50 TL çekmek istedim basaramadım...
Cevapla
muhammet okunuş
android icin de istiyoruz.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.