Yazılım

VLC Player ChromeOS İçin Yayınlandı

Dünyanın en çok kullanılan video oynatıcılarından biri olan VLC Player, ChromeOS için yayınlandı


Dünyanın en çok kullanılan video oynatıcılarından biri olan VLC Player, ChromeOS için yayınlandı. Şu anda Android, iOS, Windows, Linux ve OS X gibi işletim sistemlerinde, neredeyse bütün dosya formatlarını desteklediği için milyonlarda insan tarafından kullanılan uygulama, bundan böyle ChromeOS işletim sisteminde de yer alacak.

1450566647_chrome-playerm.jpg

VLC Player ChromeOS İçin Yayınlandı


Şu ana kadar ChromeOS için VLC player uygulamasının gecikmesinin ardında, PPAPI, NaCL ve bazı Javascript uyarlamalarının olduğu ifade ediliyor. Bu durum Google'ın ChromeOS için yayınlandığı ARC (Android Runtime for Chrome) ile son buldu. ARC ile, Chromebook cihazları Android yazılımlarını çalıştırabilecek.


ARC sayesinde, VLC Player yazılımı, web tabanlı işletim sisteminde çalışır hale getirildi. ChromeOS için hazırlanan yazılım, güncel sürümlerde olduğu gibi ses/video formatlarını, altyazıları ve yayın akışlarını destekliyor. Buna ek olarak, oynatma listesi, hızlandırılmış gösterim, ekolayzır, ses/görüntü senkronizasyonu ve donanımsal ses/görüntü işleme özellikleri yer alıyor.

 
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.