Yazılım

VSCO'ya RAW desteği geldi!

Mobil platformun başarılı fotoğraf düzenleme uygulaması VSCO, dün aldığı güncelleme ile RAW formatına destek vermeye başladı. VSCO ile artık RAW formatında fotoğraf çekebilirsiniz.


Visual Supply Company tarafından geliştirilen VSCO, ilk olarak iOS platformuna gelmiş daha sonra Android kullanıcıları ile buluşmuştu. Her iki platformda da en çok indirilen fotoğraf düzenleme uygulamaları arasında yer almayı başaran VSCO, bünyesinde barındırdığı onlarca farklı kaliteli filtre, fotoğraf düzenleme araçları ve sosyal bir ağ olma özelliği ile ön plana çıkıyordu. VSCO bu özelliklerine bir yenisini daha ekledi.

Dün iOS platformunda güncellenen VSCO uygulaması artık RAW formatını destekliyor. İşlemlerden geçmeyerek ham görüntüyü sunan RAW formatı, standart olan jpeg formatına göre daha fazla detay sunuyor. Ayrıca VSCO'da RAW formatında çektiğiniz fotoğraflara filtre uygularken; fotoğrafta kumlanma (noise) ve detaylardaki bozulma minimuma iniyor.

Aşağıdaki görselde VSCO ile aynı açıdan ve ayardan çekilmiş RAW ile Jpeg karşılaştırmasını görebilirsiniz.

1482216013_vsco.jpg

VSCO uygulamasını App Store veya Play Store'dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Uygulama içi satın alımlar ile çeşitli fotoğraf filtrelerini satın alabilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.