Yazılım

WhatsApp Web bilgisayarda nasıl kullanılır?

WhatsApp bilgisayardan nasıl kullanılır? WhatsApp'ı bilgisayardan kullanmak mümkün mü?

WhatsApp Web bilgisayarda nasıl kullanılır?

WhatsApp'ın uzun bir süredir beklenen web sürümü, nihayet kısıtlamalarla da olsa geldi. Şu an sadece Google Chrome'la uyumlu olan program, iOS'lu cihazları şimdilik desteklemiyor. WhatsApp Web yayınlanmasını rağmen birçok kullanıcı nasıl kullanacağı hakkında sorular sormakta. Bu yüzden konuya açıklık getirmek için bu haberi yayınlamak istedik.

1423342427_img20150207225413.jpg

WhatsApp'ı web üzerinden kullanmak için web.whatsapp.com adresini ziyaret ettikten sonra, telefonunuzdaki WhatsApp uygulamasını açıp ekrandaki QR kodunu taratmanız gerekiyor. Web'den sohbet edebilmeniz için telefonunuzun internete bağlı olması ve bağlantıyı kesmemeniz gerekiyor. QR kodunu taratabilmek için WhatsApp'ın son sürümüne ihtiyacınız var, ancak güncellemeler kademeli olarak dağıtıldığından henüz telefonunuza ulamamış olabilir. İşlev, iOS dışında Android, Windows Phone, BlackBerry ve Nokia S60'ta kullanılabiliyor.

WhatsApp'ı bilgisayarınızda kullanabilmek aşağıdaki yolları izleyin.

●Önce mesajda verilen linke girin. Sonra o sayfada QR kodunun olduğu yere gelerek tıklayın ve kodu görünür hale getirin.

●Telefonunuzda veya tabletinizde WhatsApp uygulamasını açın ve WhatsApp menüsünü açın (Ayarların olduğu menü)

●Menüden  WhatsApp Web üzerine gelerek tıklayın. Bu şeklide WhatsApp uygulaması içinden QR tarama uygulaması açılacaktır ve aynı yerde bilgisayarınızda açmış olduğunuz web sayfasındaki kodu taramanız istenecektir. Tamam deyin.

●Web sayfasındaki QR kodunu tarayın. İşlem bir-iki saniyede tamamlanacak ve web sayfasında WhatsApp kişileriniz çıkacaktır; web sayfası WhatsApp mesajlaşmasına uygun ve hazır hale gelecektir.

●Mesajlaşmanız bitene kadar telefondaki WhatsApp uygulamasını kapatmayın, internet bağlantısından çıkmayın.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.