Yazılım

WhatsApp'a Sesli Mesaj ve Geri Arama özelliği geliyor!

WhatsApp'a yeni özellikler geldi.

WhatsApp'a Sesli Mesaj ve Geri Arama özelliği geliyor!

Geçtiğimiz nisan ayında WhatsApp’a “Sesli Mesaj” ve ”Geri Arama” özelliklerinin geleceği haberleri gelmişti. Bugün bu özelliklerin yer aldığı WhatsApp’ın yeni beta sürümü yayınlandı. WhatsApp, 2.16.189 beta sürümü ile  kullanıcılarına bu özellikleri sundu.

2014 yılında 21 milyon dolara Facebook tarafından alınan WhatsApp’da sürekli yenilikler gerçekleşiyor. Kalın - italik yazma, alıntı mesaj ile cevaplama, uçtan uca mesaj şifreleme ve yeni yazı karakteri son yenilikler arasında yer alıyordu.

1469088859_rad.png

Yeni özelliklere göre, bir çağrıya cevap vermediğiniz de ya da reddedilirse, “Sesli Mesaj” ve ”Geri Arama” seçeneklerini göreceksiniz.  Geri Arama seçeneği ile arayan kişiyi geri arıyorsunuz, Sesli Mesaj özelliği ile ise aynı ekranda bulunan mikrofon simgesine dokunarak sesli mesaj bırakabiliyorsunuz.

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamasına yakın zamanda görüntülü arama özelliğinin de gelmesi bekleniyor. Bu özellikleri şimdilik Beta kullanıcıları deneyebiliyor ancak yakın zamanda tüm kullanıcılara sunulacaktır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.