Yazılım

Windows 10 Creators Update nasıl yüklenir?

Microsoft'un Windows 10 için yayınlayacağı Windows 10 Creators Update'i nasıl yükleyeceğinizi anlatıyoruz.

Windows 10 Creators Update nasıl yüklenir?

Microsoft, geçtiğimiz aylarda Windows 10 Creators Update sürümünü duyurmuştu. Windows 10 Creators güncellemesi, isminden de anlaşılacağı gibi tasarımcılar açıdan bir takım yenilikleri beraberinde getirecek. 11 Nisan tarihinde resmen yayınlanacak olan Windows 10 Creators Update'ı nasıl yükleyeceğinizi anlatıyoruz.

Windows 10 Creators Update nasıl yüklenir?

Windows 10 Creators Update'i almanın en kolay yolu Windows Update'i kullanmaktan geçiyor. Windows 10 Creators Update 11 Nisan'da kullanımınıza sunulduktan sonra aşağıdaki adımları uygulayarak güncellemeyi indirebilirsiniz.

1. Adım: Ayarlar'ı açın.

2. Adım: Güncelle ve güvenlik seçeneğine tıklayın.

3.Adım: Güncellemeleri kontrol et düğmesini tıklayın.

1491240571_windows-10-creators-update.jpg

Windows 10 Creators Update ile gelen yenilikler

Herkes için 3B özelliği

Creators Update ile milyonlarca Windows 10 kullanıcısı dizüstü bilgisayarı ile 3B yakalama, 3B yazdırma3Byaratma3B paylaşma yeteneğine sahip olacak ve bu sayede karma gerçekliği deneyimleyebilecek.

Ayda 100 milyonu aşkın kullanıcısıyla Paint bugün en popüler üretim ve tasarım araçlarından biriydi. Şimdi Paint 3D ile herkes 3B çalışabilir, 3B nesneler yaratabilir.

Yeni duyurulan Remix 3D, tüm dünyada yaratıcıları, yaratıları buluşturan, kitlelere 3B içerikleri getiren bir çevrimiçi topluluk. Trimble’ın 3B modelleme programı SketchUp (ek olarak 3D Warehouse’taki milyonlarca yaratıcı ile yaratıları) Remix3D.com‘un bir parçası olacak. Önümüzdeki yıldan itibaren Office’te 3B içeriklere yerel destek eklenecek.

3 boyut tarayıcıya geliyor

Microsoft HoloLens ile zengin 3B içerikler ekranın sınırlarından kurtulurken, 3B içerikleri eksiksiz kapsayan ilk tarayıcı Microsoft Edge 3B içerikleri tüm cihazlara getiriyor. Creators Update, güçlü ve ekonomik sanal gerçekliği herkesin parmaklarının ucuna getiriyor. HP, Dell, Lenovo, ASUS ve Acer, Windows 10 Creators Update ile birlikte karma gerçeklik yeteneğine sahip ilk sanal gerçeklik kulaklıkları piyasaya sunuyorlar. Bu aksesuarlar, içten dışa, özgürlük sağlayan ilk ve tek ürünler. Halen satışta olan tüm diğer sanal gerçeklik kulaklıklarından farklı olarak, bu ürünler ayrı bir odayı, karmaşık kurulumları gerektirmiyor.

MyPeople

Creators Update ile kişiler, olmaları gereken yere yani Windows deneyiminin merkezine getiriliyor. Kullanıcı için önemli olan arkadaşlar, aile, iş arkadaşlarına anlık erişim sağlanıyor. Windows MyPeople ile sık görüşülen kişiler Windows görev çubuğuna sabitleniyor.

Ayrıca herhangi bir belge, fotoğraf ya da video kişi simgesinin üzerine sürüklenip bırakarak kolayca paylaşılabiliyor. Özgün bildirimler, Omuz Dürtme bildirimleri alır, e-posta, anlık ileti, paylaşılan belgeler ve daha birçoklarını, aynı yerden, kolayca görüntüleniyor. Windows MyPeople deneyimi, kolay paylaşım için evrensel Windows uygulamaları genelinde tümleşiktir. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.