Yazılım

Windows 10 güncellemesi oyuncuları çıldırttı!

Microsoft, güncelleme konusunda tepki toplamaya devam ediyor. Windows 10 güncellemesi şimdi de oyuncuları çıldırttı.

Windows 10 güncellemesi oyuncuları çıldırttı!

PC'de oyun oynuyorsanız, Microsoft'un Windows 10 için yayınladığı en yeni güncelleme sizi üzebilir. Reddit'ye yer alan paylaşıma göre; Windows 10 KB5001330 güncellemesi oyunlarda çeşitli sorunların oluşmasına yol açıyor. Ancak bu sorunlar her oyunda değil belli başlı oyunlarda baş gösteriyor. Bu sorunlar arasında FPS düşmesi, V-Sync'de bozulma ve oyunda ciddi performans düşmeleri yer alıyor.

Bu güncelleme, oyunların takılmalarına ve kare hızlarında rastgele düşüşlere neden oluyor. Bu da özellikle rekabetçi oyuncular için sorun yaratabilir. Güncellemeyi yükleyenlerin birçoğu KB5001330 güncellemesinin performansı çok ciddi şekilde etkilediğini söylüyor.

Nvidia RTX 3070 ekran kartı kullanan bir oyuncu Doom Eternal'da bile ciddi FPS düşmelerinin yaşadığını belirtiyor. Reddit'teki paylaşımlara göre, Call of Duty: Warzone ve Red Dead Redemption 2'de de sorunlar yaşanıyor. Yamanın tam olarak kaç oyunu etkilediği belli değil. Ancak her oyunu etkilemeyeceği söyleniyor.

Nvidia cephesi de, KB5000842 güncellemesinin oyunlarda daha düşük performansa neden olabileceğini ve Windows 10'u güncellememenize yönelik açıklama yaptı.

Microsoft'un sorunları gelecekteki bir güncellemede çözüp çözmeyeceği belli değil. Microsoft yeni bir güncelleme sunana kadar KB5000842 güncellemesini yüklememenizi tavsiye ediyoruz. Eğer yüklediyseniz de Başlat menüsü>Ayarlar>Güncelleştirme ve Güvenlik>Güncelleştirmeleri Kaldır bölümünden son güncellemeyi kaldırabilirsiniz.

Yorumlar
Mk-ultra
Windows 10 na GÜNCELLEMEYLE kurulan PC HEALTH CHECK İ KALDIRIRSANIZ KİMSE O PC Yİ SATIN ALMAZ. O PC Yİ İŞLETİM SİSTEMİYLE SATIN ALACAK KİMSE PC HEALTH CHECK İ GÖREBİLMELİ PC DE. BÖYLECE WİNDOWS 11 E YÜKSELTİLİYOR MU YÜKSELTİLEMİYOR MU BİLSİN.
Cevapla
Bahadir Ömer Hamamcioglu1967
Windows 10 Home X64 bit TR kurulu dizüstü bilgisayarım da Windows 10 çıktığından beri bir kere format atmadım. Hiç bir güncellemesinde sorun yaşamadım. Casper Nirvana İ5 CPU kullanıyorum. Hayret ediyorum diğer kullanıcılara. Ancak Microsoft a her zaman otomatik Full geri bildirim yapıyorum.
Cevapla
Misafir
Oyunlar linux tede oynansa oyuncular bir saniye durmaz linux kullanır daha stabil ve problemsiz , windows dikkatli olmalı
Cevapla
WebUser01
Windows 10 çıkalı 6 yıl oldu. Hala daha stabil olamadı. Windows 8.1 daha stabil bence.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.