Yazılım

Windows 10, Microsoft'un onuncu ve son işletim sistemi olacak!

Microsoft, Windows 10'dan sonra işletim sisteminin devam sürümünün gelmeyeceğini açıkladı.

Windows 10, Microsoft'un onuncu ve son işletim sistemi olacak!

Microsoft'un geçtiğimiz hafta Chicago'da düzenlediği konferansında Jerry Nixon tarafından ortaya atılan iddialı sözler firma tarafından da doğrulandı. Microsoft, Windows 10 programından sonra Windows'un yeni bir versiyonunun çıkarılmayacağını söyledi.

Microsoft'tan yazılı bir açıklama yapılarak, "Windows artık sürekli olarak yenilikler ve güncellemeler sunan bir sisteme dönüşecek" denildi. Yani 'Onuncu ve sonuncu' Windows işletim sistemi olacak olan Windows 10, versiyon yükseltme yerine düzenli aralıklarla güncellenecek.

1431466890_img20150513003656.jpg

Öte yandan Microsoft'un çalışmalarını değerlendiren Gartner şirketinin yetkililerinden Steve Kleynhans, daha önce Windows sürümlerini birbirini izleyen rakamlarla piyasaya çıkaran şirketin Windows 9'u özellikle atladığını belirtti.

Steve Kleynhans ayrıca bu durumun, Windows'un dondurulduğu anlamına gelmediğini aksine, Windows güncellemelerinin daha hızlı yayınlanacağını belirtti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.