Yazılım

Windows 10, Microsoft'un yüzünü güldürüyor!

Windows 10, kullanıcı sayısı ile Microsoft'un yüzünü güldürmeye devam ediyor.


Yazılım firması olan Microsoft, son dönemde donanım alanında da faaliyet göstermeye başlamıştı. Telefon pazarına atı alan Üsküdar'ı geçtikten sonra giriş yapmaya yeltenen firma ne yazık ki istediğini bulamamıştı. Ancak masaüstü yazılım konusunda Microsoft'un yüzü Windows ile gülmeye devam ediyor.

Windows 10 ile sil baştan yapan ve eski işletim sistemlerinden desteği birer birer kesen Microsoft, kullanıcıları en güncel Windows 10 sürümünü kullanmaya yönlendirmişti. Microsoft bu hamlesinde ne kadar başarılı olduğunu kullanım oranlarını açıklayarak kanıtladı.

1494575492_windows-10.jpg

Açıklamalara göre Windows 10, 500 milyon kullanıcı sayısını devirmiş durumda. Microsoft'un ofis çözümü Office 365 ise 100 milyon kullanıcıya ulaşmış. Açıklanan verilerde, aylık 140 milyon kişinin Windows'un sesli asistanı Cortana'yı kullandığı da yer alıyor.

Windows 10 Creators güncellemesinden sonra tasarımcıların da ilgisini çeken Windows, bakalım macOS karşısındaki bu yükselişini devam ettirebilecek mi?

Yorumlar
Habib Polat
Windows 10 efsane ve diğer yazılımlara göre üst bir sınıfta
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.