Yazılım

Windows 10 rekor kıracak!

Windows 10'u şimdiye kadar 100 milyon kişi yükledi ve hedef 1 milyar!


Petri raporlarına göre Microsoft’un son işletim sistemi Windows 10 iki ay içinde 100 milyon kullanıcıya ulaştı. Daha önce Microsoft yaptığı açıklamada yeni yazılımı bir ay içinde 75 milyon kullanıcının yüklediğini söylemişti.

Windows 10’un yayınlandığı ilk hafta da ise 14 milyon cihaz üzerinde Windows 7 ve Windows 8 kullanıcıları ücretsiz olarak güncelleme yapmıştı. Microsoft kullanıcıları hızlı bir şekilde çekerek geliştiriciler için yeni bir işletim sistemi konumlandırıyor. Windows 10 önceki sürümlere kıyasla özellikle güçlü bir başlangıç ​​yaptı. Windows 7’den Windows 8’e geçerken ilk iki ay içinde 60 milyon yükleme yapılmıştı. Aynı sürede Windows 10 bir önceki sürümü neredeyse ikiye katladı.

1443622555_satya-nadella-61.jpg

Microsoft’un Ekim ayı başlarında Windows 10’un çekiciliğini arttıracağı düşünülen yeni Lumia modelleri ile birlikte yeni Surface tabletini duyurması bekleniyor.

Microsoft birkaç yıl içerisinde 1 milyar Windows 10 kullanıcısı hedefliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.