Yazılım

Windows 10, Snapdragon 820 üzerinde çalışıyor! (Video)

Microsoft, Windows 10 işletim sisteminin mobil işlemci olan Snapdragon 820 üzerinde çalıştığına dair bir video yayınladı. Windows 10'un Snapdragon 820 üzerinde nasıl çalıştığını merak ediyorsanız haberimize göz atın.


Microsoft, Windows 10 işletim sisteminin donanımlar ile ne kadar uyumlu olduğunu ve geleceğe dönük hamlelerinin olduğunu göstermek adına bugün ilginç bir video yayınladı. Microsoft'un yayınladığı videoda Windows 10'un Qualcomm'un mobil işlemci olan Snapdragon 820 üzerinde nasıl çalıştığı gösteriliyor.

Windows 10 üzerinde giriş seviyesindeki dizüstü işlemciler seviyesinde performans sergileyen Snapdragon 820, sınırları zorlayan işlemleri başarıyla yerine getirmesi ile dikkat çekiyor.

4 GB RAM ve Snapdragon 820 ile çalışan Windows 10'da Adobe Photoshop CC açılıyor ve CPU'yu zorlayan radial blur efekti uygulanıyor. Snapdragon 820 bu işlemi başarıyla kısa bir süre içerisinde gerçekleştiriyor.

Ayrıca Windows 10'un popüler oyunları arasında yer alan World of Tanks Blitz de teste tabii tutuluyor ve Snapdragon 820 akıcı bir şekilde oyunu oynatabiliyor.

Video izleme ve Microsoft Edge tarayıcı testinden de başarılı bir şekilde geçen Snapdragon 820'nin Windows 10 ile nasıl çalıştığına aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.