Windows 11’de kullanıcıların canını sıkan o hata sonunda düzeltildi

Windows 11 kullanıcıları şu sıralar başını hatalardan kaldıramazken, Microsoft’un bu konudaki özverili tavrı büyük bir linçin çıkmamasının tek nedeni olabilir.

Windows 11’de kullanıcıların canını sıkan o hata sonunda düzeltildi

Dünyanın en çok kullanılan işletim sistemi olan Windows, belirli periyotlar halinde yeni sürümlerine kavuşuyor. Genelde bir başarılı bir başarısız olarak ilerleyen Windows’un son versiyonu ise hala tartışmaların odak noktasında. Windows 7 ile efsanevi bir süreç başlatan Microsoft, Windows 8 ile kötü bir tablo çizmiş, Windows 10 ile yeniden yükselişe geçmesinin ardından Windows 11 ile ise bir kez daha duraklama dönemine geçmişti.

İşte bu döngüyü kırabilmek için Windows 11 adına büyük mesai harcayan Microsoft, kullanıcıların şikayetleriyle oldukça yakından ilgileniyor. Son olarak dosya gezgininin başlatılması sonrası, bilgisayarların olağandan çok daha fazla güç harcadığı ve bu nedenle de performansın önemli ölçüde düştüğü ortaya çıkmıştı.

Windows 11’de kullanıcıların canını sıkan o hata sonunda düzeltildi

Şikayetlerin artması ve bu durumun kullanıcı deneyimini fazlasıyla olumsuz etkilediğinin anlaşılması üzerine derhal harekete geçen Amerikalı teknoloji devi, sorunu çözüme kavuşturacak yamayı tamamladı.

Birkaç gün içerisinde kullanıma sunulacağı duyurulan yamayla birlikte, daha önce belirlenen bazı irili ufaklı hataların da çözüldüğü bildirildi. Öte yandan Windows 11’in kullanıcı sayısının oldukça yavaş ancak yine de istikrarlı bir şekilde arttığını belirtmekte fayda var. Bu konuda en önemli verilerden biri ise Steam tarafından paylaşılan istatistikler. Nitekim ünlü oyun portalı tarafından açıklanan son 3 veride, sisteme Windows 11 işletim sürümüyle bağlanan oyuncuların sayısında artış olduğu duyurulmuştu.