Yazılım

Windows 11'in çıkış tarihi belli oldu!

Microsoft'un merakla belenen yeni işletim sistemi Windows 11'in çıkış tarihi belli oldu. İşte detaylar.

Windows 11'in çıkış tarihi belli oldu!

Windows 11 işletim sistemi beraberinde bir çok yeni özellik ve güncelleme getirecek. Merakla beklenen işletim sistemi için sonbaharda tanıtılacak söylentileri mevcuttu. Şimdi ise tam tarih belli oldu.

Microsoft'un yeni işletim sistemi 5 Ekim 2021'de kullanıma sunulacak. Haber Windows Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdürü Aaron Woodman'dan geldi.

Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 11 için çıkış tarihi belli oldu

Yeni işletim sistemine uyumlu olan bilgisayarlar ücretsiz olarak Windows 11'e yükseltme yapabilecek. Ayrıca yapılan açıklamaya göre Windows 11 işletim sistemi hali hazırda yüklenmiş bilgisayarlar da satışa çıkacak. 

Yeni işletim sisteminin dağıtımı belirli kriterlere göre başlayacak. Bu kriterler bilgisayarlardaki donanım uyumluluğu gibi faktörlere bağlı olarak belirlenecek. Microsoft daha önce Windows 11'i desteklemeyen bilgisayarların da yükseltmeden yararlanabileceğini belirtmişti. Ancak risk, tamamen kullanıcıya ait olacak. Microsoft, yeni işletim sistemi güncellemesinin 2022'nin ortalarına kadar dağıtılacağını duyurdu. 

Windows 11 bu sonbaharda birçok yeni özellikle birlikte büyük bir yeniden tasarım sunacak. İşletim sisteminin sunacağı değişiklikleri arasında yeni bir Başlat menüsü bulunuyor. Görev çubuğunda da bazı değişiklikler karşımıza çıkacak.

Windows 11 ayrıca kullanıcıları en son haberlerden bilgilendirmek, Microsoft Teams entegrasyonu sağlamak ve yeni bir Windows Mağazası sunmak için tutmak için yeni widget'lara sahip olacak. Bunlara ek olarak, yeni işletim sistemi, Android uygulamalarını çalıştırabilecek.

Yorumlar
Bahadir Hamamcıoğlu
Windowsfx 10 Linux u deneyin. Tam anlamıyla Windows 10 nun kardeşi. Ayrıca Windowsfx 11 Linux de var. Bu da Windows 11 in kardeşi.
Cevapla
Mk-ultra
Windows 10 na GÜNCELLEMEYLE kurulan PC HEALTH CHECK İ KALDIRIRSANIZ KİMSE O PC Yİ SATIN ALMAZ. O PC Yİ İŞLETİM SİSTEMİYLE SATIN ALACAK KİMSE PC HEALTH CHECK İ GÖREBİLMELİ PC DE. BÖYLECE WİNDOWS 11 E YÜKSELTİLİYOR MU YÜKSELTİLEMİYOR MU BİLSİN.
Cevapla
Mk-ultra
Niye memnun değiller Windows 11 den tpm 2.0 ve secure boot özelikleri den dolayı. Ayrıca bir çok bilgisayar çöp oluyor 2025 e kadar. Senin pc de tpm 2.0 ve secure boot özelikleri olmayınca Windows 11 i severmisin? Sevmezsin. Windows 11 daha iyi ayarlar menüsü var bir çok yeni pc de Windows 11 çok hızlı çalışıyor. Windows 10 na çok alışınca Windows 11 e alışmamış beğenmiyor.
Cevapla
Mk-ultra
Windows 11 e geçtim. On gün geçti ve Windows 10 na dönüş yapamadım. Windows 10 creation tool 21H1 indirdim. Ve çalıştırdım. Windows 10 yüklendi ancak Windows 10 sıfırlanmış gibi kuruldu. Windows 10 güncellemeleriyle tüm driverlar yüklendi. Kendime ait programları tekrar kurdum. Meydana gelen Windows.old klasörünü sildim. Windows 11 üzerinde Windows creation tool 21H1 çalıştırabilirsiniz Windows 10 kuruluyor.
Cevapla
Mk-ultra
Windows 11 neden Google Chrome u virüs olarak algılıyor. Her ikisi de virüs gibi davranışlar yapıyor. Kullanıcıyı iyi niyetli birey olarak görmüyor yani masum değiliz. Onlar masum!!!
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.