Yazılım

Windows 11'in çıkış tarihi belli oldu!

Microsoft'un merakla belenen yeni işletim sistemi Windows 11'in çıkış tarihi belli oldu. İşte detaylar.


Windows 11 işletim sistemi beraberinde bir çok yeni özellik ve güncelleme getirecek. Merakla beklenen işletim sistemi için sonbaharda tanıtılacak söylentileri mevcuttu. Şimdi ise tam tarih belli oldu.

Microsoft'un yeni işletim sistemi 5 Ekim 2021'de kullanıma sunulacak. Haber Windows Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdürü Aaron Woodman'dan geldi.

Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 11 için çıkış tarihi belli oldu

Yeni işletim sistemine uyumlu olan bilgisayarlar ücretsiz olarak Windows 11'e yükseltme yapabilecek. Ayrıca yapılan açıklamaya göre Windows 11 işletim sistemi hali hazırda yüklenmiş bilgisayarlar da satışa çıkacak. 

Yeni işletim sisteminin dağıtımı belirli kriterlere göre başlayacak. Bu kriterler bilgisayarlardaki donanım uyumluluğu gibi faktörlere bağlı olarak belirlenecek. Microsoft daha önce Windows 11'i desteklemeyen bilgisayarların da yükseltmeden yararlanabileceğini belirtmişti. Ancak risk, tamamen kullanıcıya ait olacak. Microsoft, yeni işletim sistemi güncellemesinin 2022'nin ortalarına kadar dağıtılacağını duyurdu. 

Windows 11 bu sonbaharda birçok yeni özellikle birlikte büyük bir yeniden tasarım sunacak. İşletim sisteminin sunacağı değişiklikleri arasında yeni bir Başlat menüsü bulunuyor. Görev çubuğunda da bazı değişiklikler karşımıza çıkacak.

Windows 11 ayrıca kullanıcıları en son haberlerden bilgilendirmek, Microsoft Teams entegrasyonu sağlamak ve yeni bir Windows Mağazası sunmak için tutmak için yeni widget'lara sahip olacak. Bunlara ek olarak, yeni işletim sistemi, Android uygulamalarını çalıştırabilecek.

Yorumlar
Bahadir Ömer Hamamcioglu
Microsoft iki yıl önce Windows 10 son işletim sistemi olduğunu söylemişti. Her ne olduysa Windows 11 i çıkardılar. Bana göre Windows 11 i en çok çocuklar kullanır çok süslü bir işletim sistemi. İkinci el pc satışlarında çok büyük düşüşler yaşanacak. İkinci el pc ler Windows 11 kabul etmiyor. Pc Satın alacak kimse 2025 ten sonra Windows 11 i destekleyen pc yi tekrar satın almak zorunda kalacak. Bugün sahibinden ve letgo da satılan pc lerin fiyatları çok düştü.
Cevapla
Bahadir Ömer Hamamcioglu
Deepin OS 20.2.3 e geçtim. Microsoft un en büyük rakibi deepin OS( Debian tabanlı işletim sistemi.)
Cevapla
Bahadir Ömer Hamamcioglu
Windows 10 daki sorunlu güncellemeleri unutmuyoruz. Windows 11 dede aynısı olacaktır.
Cevapla
Bahadir Ömer Hamamcioglu
Herhalde bir ben Windows 11 i kullanmayacağım. Deepin OS kullanıyorum. Windows 11 i hiç beğenmedim. Windows 10 idare ediyordu ama Deepin OS 20.2.2 yi kullanıyorum. Çok memnunum Deepin OS tan günümüzde kullandığımız her program mevcut içinde. Windows 11 i kullanan herkes korson yazılımlar kullanıyor. Mesela İnternet download menager, Office 2019 pro plus ı korsan olarak kullanıyor. Deepin OS da herşey yasal.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.