Yazılım

Windows 11'in çıkış tarihi belli oldu!

Microsoft'un merakla belenen yeni işletim sistemi Windows 11'in çıkış tarihi belli oldu. İşte detaylar.

Windows 11'in çıkış tarihi belli oldu!

Windows 11 işletim sistemi beraberinde bir çok yeni özellik ve güncelleme getirecek. Merakla beklenen işletim sistemi için sonbaharda tanıtılacak söylentileri mevcuttu. Şimdi ise tam tarih belli oldu.

Microsoft'un yeni işletim sistemi 5 Ekim 2021'de kullanıma sunulacak. Haber Windows Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdürü Aaron Woodman'dan geldi.

Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 11 için çıkış tarihi belli oldu

Windows 11'in çıkış tarihi belli oldu! - Resim : 1

Yeni işletim sistemine uyumlu olan bilgisayarlar ücretsiz olarak Windows 11'e yükseltme yapabilecek. Ayrıca yapılan açıklamaya göre Windows 11 işletim sistemi hali hazırda yüklenmiş bilgisayarlar da satışa çıkacak. 

Yeni işletim sisteminin dağıtımı belirli kriterlere göre başlayacak. Bu kriterler bilgisayarlardaki donanım uyumluluğu gibi faktörlere bağlı olarak belirlenecek. Microsoft daha önce Windows 11'i desteklemeyen bilgisayarların da yükseltmeden yararlanabileceğini belirtmişti. Ancak risk, tamamen kullanıcıya ait olacak. Microsoft, yeni işletim sistemi güncellemesinin 2022'nin ortalarına kadar dağıtılacağını duyurdu. 

Windows 11 bu sonbaharda birçok yeni özellikle birlikte büyük bir yeniden tasarım sunacak. İşletim sisteminin sunacağı değişiklikleri arasında yeni bir Başlat menüsü bulunuyor. Görev çubuğunda da bazı değişiklikler karşımıza çıkacak.

Windows 11 ayrıca kullanıcıları en son haberlerden bilgilendirmek, Microsoft Teams entegrasyonu sağlamak ve yeni bir Windows Mağazası sunmak için tutmak için yeni widget'lara sahip olacak. Bunlara ek olarak, yeni işletim sistemi, Android uygulamalarını çalıştırabilecek.

Yorumlar
Mk Ultra
Windows 10 son işletim sistemi den di bende Windows 10 nu destekleyen pc satın aldım. Bir yıl sonra Windows 11 çıktı ancak benim pc Windows 11 i desteklemiyor. Kime kızayım? Microsoft a dava mı açalım Windows 10 en son işletim sistemi ydi diye
Cevapla
Bahadır Ömer Hamamcıoğlu
Microsoft 8 nesilden eski tüm pc lerin yenilenmesini sağlayarak büyük bir ekonomik kapı açmak istiyor.Android OS nasıl sürekli yeni bir cep aldırıyor ise pc de de aynısının yapılmasını istiyor.8.nesil den eski pc lere Linux OS kurulacak ancak hangi Linux OS? 50 ye yakın Linux OS var.Windows 11 i çok az insan kullanıyor yani kazancı iyi olanlar.Pc sinin Win 11i desteklemediğini öğrenen satıyor. deepin/Linux lite 5.8 çok tercih edilen bünyelerinde Google Chrome tarayıcı mevcut alışanlar için.
Cevapla
Mk-ultra
Windows 11 de Windows defender ı geçici olarak devre dışı bırakmak istedim ama olmadı. Windows 10 da geçici olarak Windows defender devre dışı bırakılabiliyor. 360 Total Security yle Windows 11 de Windows defender geçici olarak devre dışı bırakılıyor
Cevapla
Bahadir Hamamcıoğlu
Windowsfx 10 Linux u deneyin. Tam anlamıyla Windows 10 nun kardeşi. Ayrıca Windowsfx 11 Linux de var. Bu da Windows 11 in kardeşi.
Cevapla
Mk-ultra
Windows 10 na GÜNCELLEMEYLE kurulan PC HEALTH CHECK İ KALDIRIRSANIZ KİMSE O PC Yİ SATIN ALMAZ. O PC Yİ İŞLETİM SİSTEMİYLE SATIN ALACAK KİMSE PC HEALTH CHECK İ GÖREBİLMELİ PC DE. BÖYLECE WİNDOWS 11 E YÜKSELTİLİYOR MU YÜKSELTİLEMİYOR MU BİLSİN.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.