Yazılım

Windows 11’in yanlışlıkla sızdırılan yeni özelliği, kullanıcıları heyecanlandırdı

İşletim sistemi dünyasının en büyük ismi olan Windows, son sürümünü geliştirmeye devam ederken ortaya çıkan yeni bir görüntü Windows 11 kullanıcılarının heyecanlanmasına neden oldu.

Windows 11’in yanlışlıkla sızdırılan yeni özelliği, kullanıcıları heyecanlandırdı

Teknoloji dünyasının en önemli isimlerinden biri olan Microsoft, bu başarısını Windows işletim sistemindeki hakimiyetine borçlu. Dünya üzerinde kullanılan bilgisayarların çok büyük bir kısmında Windows işletim sisteminin bulunduğu düşünüldüğünde, Amerikalı teknoloji devinin ne kadar yaygın bir ürüne sahip olduğu daha iyi anlaşılacaktır.

Şirket tarafından belirli aralıklar yenilenen bu işletim sisteminin en sonuncusu olan Windows 11 ise, kullanıcılara oldukça önemli yenilikler sunmaya devam ediyor. Selefi olan Windows 10’u yakın zamanda kullanıcı sayısı olarak geçmesi pek mümkün görünmeyen ancak en azından Windows 7’ye karşı üstünlüğünü bariz kılmak isteyen Windows 11, şimdi de not defterine sekme yapısını getirmeye hazırlanıyor. Bunu nereden mi biliyoruz? Bizzat üst düzey bir Microsoft yetkilisinin yanlışlıkla paylaştığı görselden.

Windows 11’in yanlışlıkla sızdırılan yeni özelliği, kullanıcıları heyecanlandırdı - Resim : 1

Windows 11’in yanlışlıkla sızdırılan yeni özelliği, kullanıcıları heyecanlandırdı

Üst düzey bir Microsoft çalışanı tarafından paylaşılan ancak dakikalar içerisinde silinen bir ekran görüntüsü, Amerikalı teknoloji devinin not defterine sekme yapısını eklediğini gösteriyor. Üzerinde “Özellikler hakkında tartışmayın veya ekran görüntüsü almayın” yazılı bir uyarı bulunan not defteri görüntüsü akıllara bir kez daha “neden bu özellik bugüne kadar kullanıma sunulmadı” sorusunu getirirken, aslında bu sorunun yanıtının dosya gezginine daha yeni getirilen sekmeli yapıyla aynı olduğunu söyleyelim.

Son olarak her ne kadar Microsoft’un artık not defterini de sekmeli hale getireceğini biliyor olsak da henüz bu konuya ilişkin yapılmış resmi bir açıklamanın olmadığını da belirtelim.

Yorumlar
BOH
Yanlışlıkla sızdırma yoluyla kullanıcıları Windows 11 e çekmek. Windows 10 nun süresi dolana kadar Windows 11 e geçmek yok
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.