Yazılım

Windows 12 söylentileri fazlasıyla canınızı sıkabilir!

Windows 11 işletim sistemi için birtakım sistem gereksinimleri ile ortaya çıkan Microsoft, bir sonraki sürümde bu durumu daha da abartacak.

Windows 12 söylentileri fazlasıyla canınızı sıkabilir!

Microsoft'un Windows 11'i çıkardıktan sonra, özellikleri hakkındaki tartışmaların odağı, sistem gereksinimleri konusunda daha çok yoğunlaştı. Şirketin yüksek standartları, Windows 11'in birçok donanım yapılandırması ile uyumsuz olmasına neden oldu ve bu durumun popülerliğini etkiledi. Microsoft'un yeni bir sürümü üzerinde çalıştığı söylentileri dolaşmaya başladı ve Windows 12 için olası donanım gereksinimleri sızdırıldı. Peki kullanıcılar, bunların daha tatmin edici olacağını düşünecekler mi?

Windows 11'in sistem gereksinimleri tartışmalı olduğundan, insanlar Windows 12'nin neler getireceğini merak ediyorlar. Henüz resmi çıkış tarihi birkaç yıl uzakta olmasına rağmen, yeni Windows neslinin ne getirebileceği hakkında bazı erken donanım gereksinimleri ortaya çıktı. Alman yayını Deskmodder'a göre Microsoft, Şubat 2022'den beri Windows 12 kod adı "Next Valley" üzerinde çalışıyor.

Windows 12 söylentileri fazlasıyla canınızı sıkabilir!

Söylentilere göre, Windows 12, en az 8GB RAM gerektirebilir ve Windows 11'in gereksinimlerini ikiye katlayabilir. Depolama gereksinimleri hakkında bir söylenti yok, ancak bazıları yazılım kurulumu için sabit disk sürücülerini (HDD) terk edip, katı hal sürücülerine (SSD) yönelebileceğini düşünüyor.

İşletim sistemi, Intel'in 14. Nesil Meteor Lake-S masaüstü işlemcileri ile uyumlu olacak gibi görünüyor. Bu işlemcilere sahip cihazlar, Windows 12'yi çalıştıran ilk cihazlar arasında yer alabilirler. Ancak Meteor Lake-S hakkında sınırlı bilgi mevcut ve henüz Windows 12 ile doğrudan bir bağlantı kurulmadı.

Yorumlar
Digi ilyas
Windows 12 her cihaza uyumluluk getireceğini yoksa gelecek nesil donanımlarlami uyumlu olacak ilk başta Windows 11 de uyumlu değildi ama sonradan cihaz desteği artırıldı
Cevapla
BOH
Bir işletim sistemi için 8 GB RAM çok fazla. SSD iyi olur. Ama hangi tip SSD kast ediliyor? İşlemci boyutu da var. En az sekizinci nesil işlemcili PC mi? İ5 CPU mu? Ayrıca Windows 12 nin ISO büyüklüğü en çok kaç GB olacağı? Windows 11 isosunun büyüklüğü 5 GB. Merak edilen de Windows 11 e geçiş yapanlar Windows 12 ye geçiş yapabilecek mi? Windows 12 ye geçiş Windows 11 Pro dan Windows 12 home mi geçiş yapacak yani Windows 11 Pro su olana Windows 12 home mu uygun görülecek?
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.