Yazılım

Windows 7 menüsü ingilizce, Türkçe nasıl yaparım?

Bilgisayarımda Windows 7 kullanıyorum ve Windows 7 ekran dili ingilizce. Windows 7'yi nasıl Türkçe yapabilirim?


Bilgisayarınızın Windows 7 menüsü ingilizce ve siz hiç bişey anlamıyorsunuz. Menüyü nasıl Türkçe yapabilirim diye düşünüyorsanız aşağıdaki ipuçlarını uygulayarak kolayca cihazınızın dilini Türkçe'ye çevirebilirsiniz.

Eğer Windows 7 sürümünüz  Windows 7 Ultimate ve Windows 7 Enterprise sürümlerinden biriyse bu işlem dahada kolay hale gelebiliyor. Bu sürümler menüleri, iletişim kutularını, Yardım konularını ve diğer metinleri 35 farklı dilde görüntüleyebilir.

1418761820_img20141216222209.jpg

Bir Dil Arabirim Paketi'ni (LIP) yüklemek için, kurulum programını açmak üzere dosyayı çift tıklatın. Yeni bir dil paketi yüklemek için aşağıdaki adımları uygulayın:

●Bölge ve Dil'i açmak için Start (Başlat) düğmesini   Control Panel  (Denetim Masası')nı,Clock, Language and Region (Saat, Dil ve Bölge')yi ve ardından Region and Language (Bölge ve Dil')i tıklatın.

●Keyboards and Languages (Klavyeler ve Diller) sekmesini tıklatın.

●Display Language (Görüntüleme dili) altında, Add / Remova Language (Dil yükle/kaldır'ı) tıklatın ve adımları uygulayın.  Yönetici parolası veya onay istenirse, parolayı yazın veya onay verin. Veya Türkçe dil paketini indirerek Windows 7 Türkçe yapabilirsiniz.

Windows 7 türkçe yapma işlemi yukarıdaki aşamalardan oluşmaktadır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.