Yazılım

Windows 8 Android uygulamalarını çalıştırabilecek

2012'nin merakla beklenen İşletim Sistemi olan Windows 8 400.000 uygulama ile karşımıza çıkıyor!


1328796759_windows8v2clearpngbyrehsup-d3gyfc5.png
Windows 8 piyasaya çıkmadan Önizleme sürümü ile kendisi hakkında bir çok merakı gidermeyi başarmıştı. Bildiğimiz üzre Windows 8 kendi marketi ile entegreli bir şekilde dağıtıma tabii tutulacak. Günümüzde işletim sistemlerinin olmazsa olmazlarından birisi de şüphesiz uygulama desteğidir. Microsoft firması Windows 8 işletim sisteminin geleceği için önemli bir karara imza attı ve Google ile ortak olarak yeni bir projeye girişti. Çıkacak olan Windows 8 İşletim Sistemi ile Android markette bulunan binlerce uygulama Windows 8 içinde market ile entegreli olarak gelecek.

Peki bu nasıl olacak ?

1328796601_bluestacks-android-windows.jpg

BlueStacks yazılımı geçtiğimiz Ekim ayında Windows 7 ve Vista platformları için Beta halinde yayınlanıp kullanıcılara sunulmuştu, şuanda Mart ayında tekrar yeni bir sürüm ile kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanan BlueStacks, Windows 8'e özel entegresi ile karşımıza çıkması beklenen, işlevsel bakımdan çok can alıcı bir uygulamadır.

Microsoft firması attığı bu adım ile ilk günlerden Dünya'daki sıralamasını en üst noktaya taşımaya oldukça kararlı gözüküyor. Bu adım ile Windows 8 kullanıcılarınıın uygulama arama veya bulamama gibi bir sıkıntıları kalmayacağı düşünülüyor.

Hep beraber Windows 8 ile entegreli gelecek Market'i beklemekteyiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.