Yazılım

Windows 8: geliştirilen açılış sıralaması

Microsoft, resmi blogunda Windows 8' in açılış hızı ve fazla hakkında bilgi verdi.


BUILD konferansının ardından, Microsoft tarafından Windows 8 ile ilgili bilgiler firmanın resmi bolugu üzerinden yapılmaya devam ediyor. Microsoft, blogunda Windows 8' in açılış sıralamasının nasıl geliştirildiği konusunda bilgiler verdi.

Windows 8' in BUILD konferansında tanıtılan sürümü, Samsung tablette 13 saniyenin altında Windows başlangıç ekranına ulaşıyor. Microsoft' tan Billie Sue Chanfins blogda yayınladığı yazıda gelişmeleri şöyle açıklıyor; "Windows 8'deki hızlı açılışın nasıl olacağını fark ettiğimizde, kullanıcı deneyimini kusursuz bir hale getirmenin zamanı gelmişti."

1316787032_windows8sanalklavye.jpg

Chafins, açılışta klavye ve fareye de ihtiyaç olmadığını da şu sözlerle açıklıyor; "...Ürün anahtarını girmekten kablosuz bir ağa katılmaya tüm kurulum işlemi, sanal klavye ile gerçekleştirilebiliyor. Öncesinde kurulumda görsel olarak birbirinden farklı ekranlar karşınıza çıkıyordu. Şimdi ise sanal deneyim, POST'tan boot'a ve kuruluma aynı."

Chafins, sorun gidermeye ihtiyaç duyduğumuzda komut satırını sanal klavyeden kullanabileceğimizi de belirtiyor.

1316787144_windows8advancedoptions.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.