Yazılım

Windows 8: Mavi ekran peşimizi bırakmıyor!

Windows'un meşhur mavi ekranı yeni sürümde de bizlerle olacak ama biraz daha makyazlanmış şekilde.


Uzun yıllardır bilgisayarında Windows kullananların en uyuz olduğu mavi ekran, Windows 8' de de olacak. Fakat bu sefer anlamsız karaterler yer almayacak.

Özellikle oyun oynarken yada ağır bir işlem yaparken aniden karşımıza çıkan mavi ekran kimi zaman bilgisayarı parçalama sebebi olabiliyor. Microsoft, insan psikolojisine zararlı olan mavi ekranı biraz daha sempatik hale getirmiş durumda.

1316090118_windows8maviekran.jpg

Ekran görüntüsüne bakıldığında, bizi üzgün bir yüz ifadesi karşılıyor. Altında da "Bilgisayarınız üstesinden gelemeyeceği bir problemle karşılaştı ve tekrar başlatılması gerekiyor." mesajı yer alıyor. Burada biraz duygu sömürüsüne gidilsede, anlamsız karakterlerden daha iyi olduğu kesin.

Umarız bu ekranla hiç karşılaşmazsınız...

Yorumlar
Misafir
anlamsiz karakterler sizin icin anlamsiz olmali. yoksa ben de dahil cogu insan o "anlamsiz karakterler" vasitasiyla sorunun soft resource'ini yakalayip fixliyor.
Cevapla
Misafir
Windows 8'i denemek için yükledim ve bu mavi ekran sürekli karşıma çıkıyor :(
Cevapla
Misafir
Mavi ekran hatasını belki bir defa almışımdır. Ama Hiç kimsenin anlamak istemediği aslında şu: Microsoft hatasız bir işletim sistemi yapmak istemiyor. Onların yaptığı ve amaçladığı biraz daha janjanlı sistem. (vista) kötü olmasına rağmen utanmadan satışa sunndular. Peki ne oldu? Çıkıp kötü sistem yaptığını kabul ederek hızla windows7'yi piyasaya sundular. Peki windows7 windows xp'den daha mı iyi? Hayır! Sadece vista'nın biraz daha adam edilmiş hali. Tabi birazda janjanlı. Kullanıcıları bilmem ama, bana daha güzel grafiklere sahip bir işletim sistemi değil, adam gibi programlarımı çalıştıracak bir sistem lazım!
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.