Yazılım

Windows 8.1 ile 3 boyutlu baskı!

Microsoft çiçeği burnunda işletim sistemi Windows 8.1 ile sürpriz yenilikler çıkarmaya devam ediyor!

Windows 8.1 ile 3 boyutlu baskı!

Microsoft, geleceğin teknolojisi olarak bakılan 3 boyutlu baskı dünyasına erken hazırlanan firmalar arasında. Çiçeği burnunda işletim sistemi Windows 8.1 ile bu desteği getireceğini duyurmuş, üzerine yoğun çalışmalar başlatmıştı. Windows'tan geçtiğimiz saatlerde gelen gönderi ilk detayları ortaya çıkardı.

1377516843_3d-print-data-flowthumb6bdecc9c.jpg

Dosya biçimi bile belli oldu!

Bugün erken saatlerde yapılan resmi Windows blogundaki bu gönderi Windows 8.1'in ilk 3 boyutlu baskı detaylarından bahsetti! İlk detayların çok yoğun bir şekilde gündeme düşmesi teknoloji dünyasında büyük yankı uyandırdı. 3 boyutlu baskı desteği sunan Microsoft, Windows 8.1'in kullanacağı dosya biçimini de gönderide sundu.  Bir çok uzantıyı yani dosya biçimini kullanarak 3 boyutlu baskıların desteklenebileceğini söyleyen Microsoft(3MF). XML tabanlı bir veri örneği olan 3MF, dosya türünü kullanacak.

Entegrasyon tamamlandıktan sonra,  Charms çubuğunda yer alan cihazlara tıklayarak artık 3 boyutlu baskı yapabileceğimiz bir ortam oluşturulabilecek. "Yazdır" seçeneğiyle birlikte çıktı alabileceğimiz bu işlemler dünyada ilk olacak.

Daha bir çok ayrıntının belirtildiği o blog gönderisine buradan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.