Yazılım

Windows 8'e Android uygulamaları geliyor

Windows 8 uygulamaları ile birlikte geliyor. Detaylar haberimizde.


Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 8 kendine özel uygulama mağazası ile birlikte gelecek. İşletim sistemlerinin en önemli gereksinimlerinden olan uygulama desteğidir. Bunun farkında olan Microsoft, Windows 8'i piyasaya sürer sürmez uygulama desteği olarak 400.000 uygulama ile başlayacak. Bu desteği Google'ın Android Marketi sayesinde verecek.

1326477153_orta.jpg

Android uygulamaların Windows üzerinde çalışmasını sağlayan program BlueStacks adı ile isimlendiriliyor. BlueStacks, Windows 7 ve Vista işletim sistemleri için yayınlanmıştı. Microsoft bukezde BlueStacks'i Windows 8'e entegreli olarak piyasaya sürecek. Bu sayede Windows 8, en popüler marketlerden olan Google Android Merket'in uygulamalarını çalıştırabilecek.

Böylece Windows'un hem kendi marketi hemde Android uygulamları bir arada olcak. Windows'un bu hamlesiyle birlikte Windows 8 kullanıcıları kaliteli uygulamalara kolayca ulaşacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.