Yazılım

Windows 8'e geçmeye hazır mısınız?

Windows 8 sizleri bekliyor

Windows 8'e geçmeye hazır mısınız?

Windows 8'e hala geçmeyen kullanıcılar için Microsoft kendi resmi sitesi üzerinden tanıtımlara devam ediyor. Windows 8 hakkında aklınızda hala soru işaretleri varsa işte sizlere ayrıntılar ve tekrar düşünme fırsatı. Tüm güzellikleriyle ve canlılığıyla ilk önce Başlangıç ekranı karşılıyor. Başkangıç ekranındaki her kutucuk sizinle ilgili uygulama ya da web hizmetleriyle hatta kişi listeleriyle sizleri karşılıyor.

Her an güncel kalabilmeniz için canlı kutucuklar en son bilgiyle aydınlanıyor. Windows 8'in de şaşırtmayan özelliklerinden biri sosyal medya üzerine yoğunlaşması diyebiliriz, etiketlendiğiniz fotoğrafı, ertesi günün hava durumunu ve arkadaşlarınızdan gelen iletileri tek bakışta görebileceğiniz rahat bir platform sunuyor.

1354286881_adsiz.jpg

Windows 8 genel olarak insanların kişisel özelliklerine göre özelleşme üzerine yoğunlaşmış insan odaklı bir işletim sistemi diyebiliriz. Hatta daha bilgisayarınızda oturum açmadan ya da bir uygulamayı başlatmadan önce bile kilit ekranınızdan en son bildirimlerinizi görebiliyorsunuz.

1354286893_adsiz3.jpg

Telefonlardaki yeni şifre sistemlerindeki gibi sadece yazı ya da rakamlı şifreler değil desenli şifrelerle de oturum açabilirsiniz. Daha kapsamlı bir yapıya sahip olan bu sistem belirleyeceğiniz resimler üzerinden işliyor, örneğin çocuğunuzun burnuna 3 kere dokunarak da giriş yapabiliyorsunuz.

1354286923_adsiz4.jpg

Yeni tablet ya da dizüstü bilgisayarınızı eğlenmek, çalışmak ya da her ikisi için kullanabilirsiniz. Windows 8 ne tamamen iş amaçlı bir görünüm ve kullanıma sahiptir, ne de tamamen eğlence amaçlı. Hesap tablosundan video dosyalarına geçişlerde tek hamle yeterli olacak. Aynı anda bir kaç işinizi yapmak artık çok daha kolay.

1354286932_adsiz8.jpg

Kişiler, fotoğraflar, mesajlaşma ve e-posta gibi uygulamalar en temel uygulamalarınızı kolayca yürüymenizi sağlar. Windows Store ise keşfedilmeyi bekleyen hazine diyebiliriz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.