Yazılım

Windows ve Mac için WhatsApp uygulaması geliyor

En yaygın mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ın masaüstü sürümü Windows ve Mac için hazırlanıyor.


Facebook tarafından satın alındıktan sonra kullanıcıların WhatsApp üzerinden daha rahat mesajlaşması için WhatsApp Web sürümünü hizmete sokan WhatsApp, bilgisayarlar üzerinden WhatsApp'a bağlanmak için yeni bir alternatif yöntem üzerinde çalışıyor.

1462200767_whatsapp-haber.png

WABetaInfo isimli bir Twitter hesabından yapılan paylaşıma göre WhatsApp, kişilerin bilgisayarlar üzerindeki WhatsApp deneyimini daha fazla geliştirebilmek için Windows ve Mac platformlarında WhatsApp'ın masaüstü uygulamasını çıkarmayı planlıyor. Hesabın paylaştığı ekran görüntülerinde WhatsApp'ın hazırladığı bültende Mac ve Windows platformları için hazırlanan indirme butonları dikkat çekiyor.

WhatsApp'ın masaüstü platformlar için sunacağı uygulamaların WhatsApp Web'ten farklı olarak ne gibi fonksiyonları olacağı henüz bilinmiyor ancak eğer WhatsApp Web zaten normal mesajlaşma fonksiyonlarını karşılıyorken bunun bir uygulama haline getirilmesi yeni özelliklerin de habercisi olabilir.


 
                              
                                
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.