Yazılım

Windows Vista için yolun solu göründü!

Microsoft, Windows Vista'dan desteğini çekeceği tarihi bugün resmen açıkladı. Windows Vista çok yakında tarihin tozlu sayfalarına karışacak.

Windows Vista için yolun solu göründü!

Windows 10 ile büyük bir çıkış gerçekleştiren Microsoft, gemileri yakmaya karar vermişti. Windows XP, Windows Vista ve Windows 7 sürümlerinden desteğini yavaş yavaş çeken Microsoft, bugün Vista'nın fişinin çekileceği günü resmen açıkladı.

Microsoft, 11 Nisan'da Windows Vista desteğine son veriyor. Bu yüzden hâlâ Windows Vista işletim sistemini kullanan herkesin Nisan sonunda yükseltmeyi yapması gerekecek.

Windows Vista'yı 11 Nisan'dan sonra kullanmaya devam ederseniz, Internet Explorer 9 artık desteklenmediğinden, güvenlik tehditlerine karşı karşıya kalabilirsiniz.

Ayrıca Vista'nın antivirüs yazılımı olan Microsoft Security Essentials artık destek almayacağı için güvenlik açıkları ile karşılaşabilirsiniz.

1489559040_vista-son.jpg

Microsoft tarihinde fiyaskolar arasındaki yerini alan Windows Vista, zaten işletim sistemi pazar payı hakkındaki son rakamlarda %0,78'lik bir kullanıma sahipti. Bu desteğin çekilmesinden sonra bu rakam yıl sonunda %0,30 seviyelerine kadar düşecektir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.