Yazılım

YAC Yet Another Cleaner nasıl kaldırılır?

Bilgisayarımdaki YAC Yet Anothor Cleaner programını nasıl kaldırabilirim, çözümü var mı?


Bilgisayar kullanıcılarının birçoğu mutlaka YAC Yet Another Cleaner adındaki bela program ile karşılaşmıştır. Yet Another Cleaner kısaca (YAC) denilen bu programı kaldırmak istediğinizde bir sürpriz ile karşılaşır. Denetim Masasından > Programlar ve Özelliklere girdiğinizde YAC'a ait bir kaldırma uygulamasının olmadığını görürsünüz. 

Peki, YAC Yet Another Cleaner nasıl kaldırılır?

YAC'ı kaldırmak için manuel olarak uninstall uygulamasını bulmanız gerekiyor. Aşağıda uninstall yani kaldırma uygulamasının nerede olduğunu bulabilirsiniz.

●YAC kaldırmak için Yönetici yani Administrator yetkilerine sahip olmalısınız. 

●Administrator olan kullanıcı veya Administrator grubundaki kullanıcı YAC'ı kaldırabilir.

●YAC Yet Another cleaner'ı kaldırmak için Windows 64 bit kullanıyorsanız şu klasöre C:/Program Files (x86)/iSafe, Windows 32 bit kullanıyorsanız C:/Program Files/iSafe klasörüne girin ve "uninstall.exe" dosyasını bulun.

●uninstall.exe dosyasını iki kere tıklayın. Açılan pencereden Kesin şekilde kaldır'ı seçin.

●Yukarıdaki işlemden sonra YAC Yet Another Cleaner kaldırılacaktır.

Yeni sürüm YAC Yet Another Cleaner yazılımı yüklü programlar arasında görülebiliyor. Dilerseniz Program Ekle / Kaldır - Programlar ve Özellikler bölümünden YAC - YAC Yet Another Cleaner seçerek kaldırabiliyorsunuz.

Ayrıca YAC programını kaldırmak için alternatif çözüm olarak "IOBit Uninstaller" kullanabilirsiniz. http://www.tamindir.com/iobit-uninstaller/ buradan yükleyebilirsiniz. YAC​ Silmek için aşağıdaki işlemleri yapın.

1419107688_img20141220223307.jpg

●IObit Uninstaller indirin ve yükleyin

●IObit Uninstaller çalıştırın ve açılan listeden YAC!'ı seçin. 

●Sağ üst köşedeki alt alta üç çizgi simgesini tıklayın. 

●Forced Uninstall seçerek programı silebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.