Yazılım

Yahoo 5 farklı ofisinde kepenk indirecek

1990'lı yıllarda internetin en çok tercih edilen portalı olan Yahoo, farklı bölgelerdeki 5 ofisi kapatmaya hazırlanıyor.


2015'in sonlarına doğru Yahoo 4.43 milyar dolar zarar ettiğini medyaya duyurmuştu. Böyle büyük çaplı bir zararın beraberinde getireceği olumsuz sonuçlar kaçınılamazdı. 1990'lı yıllarda popülaritesini konuşturan Yahoo'nun karşısına çıkan rakip şirketler az sürede çok yol kat ederek Yahoo'nun önüne geçmeyi başarmıştı. 

1454499781_yahoo2.jpg

Geçtiğimiz saatlerde de Yahoo şirketi CEO'su Marissa Mayer Yahoo için farklı bir stratejik plan uygulayacaklarını, bu planın ürünler ve kaynaklar için sıkı bir çalışma gerektireceğini belirtti. Yapılan açıklamaların ardından Yahoo'nun farklı bölgelerdeki 5 ofisin faliyete kapatılacağı duyuruldu.

1700 işçiyide işten çıkartacağını açıkılayan Yahoo'nun planlarına göre 2017-2018 yıllarında yeniden büyüyecekleri hedefleniyor.  

 
                              
                                
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.