Yazılım

Yeni Chrome artık daha hızlı

Google'ın internet tarayıcısı Chrome güncellendi. Yeni sürümle internet artık daha hızlı.


Tarayıcı savaşları giderek kızışmaya devam ediyor. En son İngiltere' de en çok kullanılan ikinci tarayıcı olan Firefox yerini Chrome' a barıkarak büyük bir yenilgi yaşamıştı.

Şimdi ise Google Chrome çok daha hızlı oldu. Yeni Google Chrom 13 Instant Pages özelliği sayesinde, Google arama sonuçlarınızı siz onlara tıklamadan önce önbelleğe alarak hızlandırıyor.

Instant Page Haziran' da beta olarak eklenmişti. Ancak şimdi kararlı sürüm olarak karşımıza çıkıyor. Instant Pages'in web sitelerinin trafiğini artmış gibi göstermesi sorununu çözmek için, webmaster'ların Google tarafından W3C'ye standart olarak sunulan Page Visibility API' sını yüklemesi gerekiyor.

Ayrıca Google, Chrom' un artık daha kıllı olduğunu ve geçmişteki sayfalara dönmenin çok daha kolay olduğunu belirtti.

Chrome 13 ile birlikte sayfaları artık PDF olarak kaydetmek mümkün. Ayrıca yeni baskı önizleme aracı MAC' lere de uyumlu hale getirildi.

Chrome' daki diğer yenilikler ise 13, 5.200'den fazla gözden geçirme ve 12 düzineyi aşkın güvenlik hatası onarımı. Google'ın tarayıcıdaki hataları bulmak ve onarmak için 17.000 dolar harcadığı da söyleniyor.

Google Chromu indirmek için tıklayın.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.