Yazılım

Yeni Windows 10 güncellemesi pek çok sürprizi de beraberinde getirecek

Windows 11’e getirilecek yeni güncelleme, uzun süredir beklenen bir özelliğin daha gün yüzüne çıkması manasına gelebilir.

Yeni Windows 10 güncellemesi pek çok sürprizi de beraberinde getirecek

Microsoft’un Windows 11 işletim sistemi bir süredir kullanıcıların hizmetinde olsa da, kullanıcılar hala istedikleri kadar memnun değiller. Birçok kişi Windows 7 veya hatta XP'de sahip oldukları özelleştirme seçeneklerini özlemekte ve bunlardan biri şüphesiz Görev Çubuğu özelleştirme yeteneğidir. Kullanıcı geri bildirimlerine kulak veren Microsoft, sonunda bu özelliği Windows 11'e ekliyor.

Windows 11 yayınlandığında, kullanıcılar Görev Çubuğu'nun taşınabilir olmasını hızlıca talep etti ve bu, 20.000'den fazla oy alan en popüler talep olarak kalmıştı. Microsoft, kullanıcıların ne istediğinin farkında olsa da, mühendisleri bu görevle zorlanıyor gibi görünüyor. Microsoft'ta üst düzey bir personel, bu özellikte “zorluklar” olduğunu belirtti ve bu kullanıcıları üzdü.

Yeni Windows 10 güncellemesi pek çok sürprizi de beraberinde getirecek

Buna karşılık, Neowin editörü, Microsoft'un bu kadar temel bir özellikle uğraşmasının anlamsız olduğunu belirten bir makale yazdı. Görev Çubuğunu taşımak, önceki Windows sürümlerinde mümkündü ve kullanıcıların masaüstlerini kişiselleştirmenin önemli bir yoluydu. Ancak bir şeyler değişiyor olabilir. Bir Windows hayranı, Görev Çubuğunun Dev kanalındaki üste taşınabileceğini fark etti. Bu özellik temel bir özellik olmasına rağmen, Microsoft'un bu yüksek talep edilen özellik üzerinde çalışmaya başladığı olumlu bir işarettir.

Görev Çubuğunun üste taşınabilirliği, bilinçli bir özellik mi yoksa bir hata mı olduğu belirsiz olsa da, kullanıcı arayüzünü bozmuyor. Yeni Canary kanalı ile birlikte, Microsoft bu özelliği daha sık deneyebilir. Bu, kullanıcıların kişiselleştirme ihtiyaçlarına daha iyi cevap veren bir Windows 11 deneyimi sunabilir.

Yorumlar
BOH
Windows u yıllardır kullanıyorsunuz Windows a uyumlusunuz alıştiniz. Apple Mac OS veya ChromeOS Flex ikisinde çok farklı işletim sistemi Windows da ogrendiklerinizi Apple Mac OS veya ChromeOS Flex de görmeye yapmaya çalışacaksınız olmayınca uzuleceksiniz Windows a devam etmek isteyeceksiniz ancak Windows a para yetistiremeyeceksiniz elinizdeki PC eski ChromeOS Flex i Amerika da çocuklar a veriyorlar öğrensinler alışsınlar diye. Buyunce ergenlesince ChromeOS u kullanıyorlar Windows kullanmıyorlar
Cevapla
BOH
Alışkanlık çelikten gömlek gibidir. Windows 11 e alıştırmaya çalışıyor Microsoft kullanıcıları. Oyunların çok iyi çalışması için çalışmalar içindeler. Allayıp pullayip süsleme yapılıyor. ChromeOS Flex kullanın arkasında dev marka var Google. Google Chrome tarayıcı yi kullanıyorsunuz neden ChromeOS kullanmıyorsunuz? Alışmadiginiz için eh oyun müptelası olduğunuz için Windows u tercih ediyorsunuz. Microsoft yıllarca Windows kullandirdi dünya ya bu avantajı kullanıyor alıştı insanlar.
Cevapla
BOH
Çok ciddi bir karar almalısınız. Oyun oynamak için mi işinizi yapmak için mi işletim sistemi (PC) alıyorsunuz? Win11 i beğendirmek için allayıp pullayip süsleme yapıyorlar.Steam de bile kim hangi işletim sistemini kullanıyor araştırması yapılıyor. Microsoft Win 7 ve Win 8.1 e desteği bitirdi. Şimdi win7 win8.1 de oyun oynanmasını önlemeye başladılar. Win10 2025 desteği sonlanacak. Win11 e geçmenizi isteyecekler. Oyun müptelası olanlar geçer. ChromeOS Flex kullanın geleceğin işletim sistemi
Cevapla
BOH
Microsoft Win10 son işletim sistemi dedi. Herkes bu söz üzerine Win 10 çalıştıran PC satın aldı. Wind11 için secure boot - tpm2.0 şartını koydu.İlk başlarda Win11 herkesin deneyebilecegi programlar ve ayarlamaları piyasaya sundu. Win 11 in her PC ye kurulabilmesi icin Registry ayarlarını öğretti. Win11i sevdirmek için 1995 ten 2023 e kadar çıkmış her oyunun çalışması sağlamışlar. W11 i çalıştırmak için en az 4 GB RAM x64 bit PC ve en az sekizinci nesil işlemcili PC gerekiyor
Cevapla
Ucrun
Windows 10 güncellemesi diyorsunuz tıklıyoruz 11 çıkıyor. Bu habercilik mı?
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.