Yeni Windows 11 güncellemesi beklenen özelliği kullanıma sundu

Microsoft en güncel işletim sistemi olan Windows 11’i daha çekici kılabilmek için düzenli olarak yaptığı güncellemelere bir yenisini daha ekledi.

Yeni Windows 11 güncellemesi beklenen özelliği kullanıma sundu

İşletim sistemi dünyasının tartışmasız en büyük ismi olan Microsoft, şu ana kadar en son sürümü olan Windows 11’den beklediği performansı alabilmiş değil. Çok da şaşırtıcı olmayan bu durumu bir an önce tersine çevirmek isteyen Amerikalı teknoloji devi, Windows 11’e tanımlanacak yeni özellikler üzerinde çalışmaya devam ediyor.

Windows 11 Insider sürümü üzerinden servis edilen son özelliğe göre, bundan sonra görev çubuğunda yeni bir düğme daha olacak ve bu düğme çok fazla sayıda uygulama açıldığında devreye girecek.

Yeni Windows 11 güncellemesi beklenen özelliği kullanıma sundu

Bildiğiniz üzere şu an görev çubuğunun standart kapasitesinin üzerindeki bir sayıda uygulama açıldığında, görev çubuğu sadece o an görüntülenebilenleri aktif olarak tam performans kullandırırken, arka plana düşenlere ise güç kısıtlaması uyguluyor. Bununla birlikte “taşma menüsü” olarak da adlandırılan bu yeni özellik sayesinde, artık görev çubuğunun gösterebileceği maksimum sayının aşılması durumunda, yeni uygulamalar bu taşma menüsünde gösterilmeye devam edilecek ve herhangi bir kısıtlama da söz konusu olmayacak.

Ayrıca üç nokta halinde gösterilecek bu yeni menünün, görev çubuğunun bir devamı olarak düşünüldüğünü ve bu nedenle de görev çubuğunda var olan bütün özellikleri bünyesinde barındırdığını söyleyelim.

İlk bakışta çok da önemli bir güncelleme gibi görünmeyen bu yeni özelliğin, aslında ne kadar faydalı olduğunu en çok tek seferde onlarca farklı uygulama üzerinde çalışanlar anlayacaktır.