Yazılım

Yeni Windows 8, 8 farklı sürüm ile gelecek!

Microsoft'un merakla beklenen işletim sistemi Windows 8'in 8 farklı sürüm ile gelmesi bekleniyor!

Yeni Windows 8, 8 farklı sürüm ile gelecek!

MWC 2012'de tanıtılan Windows 8 Consumer Preview'den sonra, aldığımız bilgilere göre Windows 8 yılın son 3.çeyreğine doğru çıkaracağı işletim sistemi, 8 farklı sürüm ile gelecek.

Geçtiğimiz günlerde 1 milyon engelini , daha ilk günlerde aşmayı başaran Windows 8 çıkartağı 8 farklı sürüm ile her tip kullanıcıya hitap edecek.

1330775538_windows-8-logo-9.jpg

Microsoft Windows kullanıcılarının dört gözle beklediği Windows 8 final sürümünün ne gibi yenilikler getireceği ise şimdiden merak konusu olmaya başladı bile. İnternete zaman zaman sızıntıların geldiği, yeni ekran görüntülerinin düştüğü final sürümler için kesin ve net bir açıklama veya görsel yayınlanmadı.

1330775554_windows8v2clearpngbyrehsup-d3gyfc5.png

Geçtiğimiz hafta yayınlanan Windows 8 Consumer Preview yani, Windows 8 Tüketici Önizleme sürümü ile kayıt defterlerinde yer alan bilgilere göre gelecek olan final sistem'de 8 farklı sürüm bulunuyor. Windows 8 kayıt defterlerinden elde ettiğimiz bu bilgi dahilindeki sürümleri sizler ile paylaşıyoruz.

1330775167_windows8-sku.jpg

Yeni gelecek olan sürümlerin isimleri şu şekilde olacak ;

Windows 8 Starter
Windows 8 Home Basic
Windows 8 Home Premium
Windows 8 Professional
Windows 8 Professional Plus
Windows 8 Enterprise
Windows 8 Ultimate
Windows 8 ARM Yeni sürümler hk. detaylı bir açıklama henüz, gelmedi. CEBIT 6 Mart'ta Microsoft bir açıklama yapacak diye biliniyor.
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.