Yazılım

Youtube'a Ağladım butonu eklendi - I cried button

Youtub'a ilginç bir uygulama yapıldı ve "Ağladım" butonu eklendi.

Youtube'a Ağladım butonu eklendi - I cried button

Youtube ilginç bir uygulamaya başvurdu ve YouTube'da videolar için "Beğendim" ve "Beğenmedim" butonlarına alternatif olarak "Ağladım" butonu da ekledi. Youtube'da video izleyenler üzüldüklerini bu buton ile belirtecekler.

1335266823_agladim.jpg

Google Chrome kullanıcıları Chrome App Store'den Youtube "I cried button" uygulamasını bilgisayarlarına kurarak bu butona sahip olabilirler. Kurulumdan sonra buton diğer butonların yanında görülecek.

Butonu kullanmak isteyenler Chrome'un uygulama mağazasından uygulamayı yükleyebiliyor. Buton yüklendiğinde diğer YouTube butonlarının yanında yer alıyor. İzledikten sonra sizi duygulandıran veya ağlatan videonun ardından buraya basarak ağladığınızı ifade ediyorsunuz. Duygunuzun şiddetini belirtmek içinse yıldızlar yerine gözyaşı damlalarını işaretliyorsunuz.

Youtube'un proje, duyguları ve karmaşık hisleri dijital içeriğe taşıdığından sanal dünyayı daha insancıl yaptığı düşünülüyor ve kullanıcılardan olumlu eleştiriler alıyor.

1335267279_unnamed.jpg

Eklentiyi buradan indirebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.