Yazılım

YouTube'a soru özelliği geliyor!

Youtube'a gelen video soru özelliği ne işe yarıyor?


Dev video portalı Youtube, uygulamaya çalıştığı yeni bir özellik ile kullanıcılarla daha çok iletişim içinde olmayı ve video artışını sağlamayı hedefliyor. Video soruları özelliği şimdilik beta aşamasında ve sayesinde videoların belirli bölümlerine sorular ekleyerek, videoyu izleyen kullanıcıların bu sorulara cevap vermesini sağlayabileceğiz.

Yeni özellik, eğitim videoları, sınavlar, anketler ve benzeri videolar üzerinde de kullanılacak. Youtube video soruları özelliği ilgi göreceğe benziyor. Eğer sizde denemek isterseniz henüz beta aşamasında olmasına rağmen, ilgili Youtube sayfasını ziyaret ederek bu yeni özelliği aktifleştirmeniz yeterli olacak.

1348327521_video-sorulari.jpg

Daha sonra videolarınızı düzenlemeye çalıştığınızda üstteki menü üzerinde New Question (Yeni Soru) menüsünün aktif olduğunu görebilirsiniz. Bu menü altından gerekli video sorularını oluşturabilirsiniz.

Youtube bu özellik ile ilgili açıklamasında: "Bu yeni özellik aracılığıyla video oynatılırken, videoyu izleyen kullanıcıların cevaplayabileceği sorular oluşturabilirsiniz." dedi.

Bu özellik ile video upload ederken video ile ilgili sorular sormanız bu eklenti ile mümkün olacak. Buradan bu uygulamayı kurabilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.