Yazılım

Zend Studio 10 Beta hakkında bilmedikleriniz

Zend Sudito kullanıcılarına müjde!

Zend Studio 10 Beta hakkında bilmedikleriniz

Geliştiriciler için vazgeçilmez IDE'lerden biri olan Zend yeni sürümünü çıkardı. Acaba Zend'de ne gibi değişiklikler  ve avantajlar var. Hep birlikte Zend Studio'nuzu yükseltmenize değecek sebepleri inceleyelim.

Zend Studio kendi resmi sitesinden ücretsiz deneme sürümünü ve Zend Studio 9.0 sürümünden yükseltme seçeneklerini barındırıyor. Zend Studio geliştiricilerin üreticiliğini artıran kod ortamlarından biridir. Test ve hata ayıklama konusunda yardımcı bir ortam sunuyor ve oldukça hızlı olmanıza yardımcı oluyor.Ayrıca Studio 10 şimdi PHP 5.4 desteğini bünyesinde geliştiriciler için sunuyor. Studio 10 269$'dan satılıyor. Bunlara ek olarak Studio 10'a geçen herkese Zend Online kurslarına katılmak için 100$ değerinde hediye çeki veriliyor.


Eğer ciddi bir PHP geliştiricisiyseniz Zend sizler için bir çok avantaj sunan PHP IDE'si olarak karşımıza çıkıyor. PHP'ye yeni başlayanlar için iyi bir ortam olacaktır.  
Şimdi Zend'teki yeniliklerden bahsedelim. Öncelikle günümüzde mobil uygulama geliştirmenin önemini vurgulamak gerekiyor. Mobil uygulamalar akıllı telefonlardaki gelişmelerle doğru orantılı olarak önem kazanmaktadır. Zend Studio da geliştiricilerin beklediği gibi güncel versiyonda mobil uygulama geliştirme ayağına daha önem vermiş.


Mobil uygulamalar artık çoklu IDE gerektirmiyor, bir server tarafı bir de (client) müşteri kısmı yeterli oluyor. Ayrıca geliştiriciler için PhoneGap ve JQuery entegrasyonu sağlanmış ve iOS, Android, BlackBerry ve Windows Phone için hazır kod kütüphaneleri de içeriyor.


Yeni Zend Server Gateway mobil cihazlara bağlanarak bulut bağlantısı sağlanarak testlere izin veriyor. Yeni end-to-end teknolojisi olarak adlandırılan özellikten bahsedecek olursak, end to end mobil uygulamalarınızı daha hızlı ve daha elastik hata toleransıyla geliştirmemizi sağlıyor.Zend Framework 2 kodlarınızı verimli yazmanızı sağlayacak. Yeni eklenen araçlar sayesinde geliştiricilerin Framework kullanımları artık daha işlevsel. Minimum indirme süreleri ve bir kaç tık ile zamandan da tasarrufunuz sağlanıyor. ZF2 modülleri oluşturma, kontroller ve yardımcılar ve diğer ZF2 özellikleriyle kodlarınız daha üretici bir hale gelecek.

1352119887_2.png
Daha hızlı ve daha üretici bir ortam sunması geliştiricilerin daha az zahmetlerle daha kısa zamanlarda güzel projeler ortaya çıkarmasına yardımcı olur. Bulut bağlantılı geliştirme ise en güzel özelliklerden biri. Neden PHP kodlarınızı geliştireceğiniz ortam sınırlı kalsın? Zend Studio 10 çoklu PHP PaaS desteğiyle daha sınırsız seçeneklerli sizlere taşıyor.

1352119912_image01.png


Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.