Yüzey çizikleri nasıl yok edilir?

Yüzey çizikleri nasıl yok edilir?

Yüzey çizikleri nasıl yok edilir? - Page 1
Deri yüzeyler -Bir mikar bitkisel yağ veya bebek yağını çizik deriye bir pamuk yardımıyla yuvarlak hareketlerle uygulayın. Kurumasını bekledikten sonra temiz bir bezle silin. Gerekirse tekrarlayın. -Derinin renginde bir ojenizi kürdan yardımıyla çiziklere sürebilirsiniz. -Deriler için özel üretilen mum veya balmumuyla da aynı sonucu elde edebilirsiniz. Mumu ısıtın ve çiziklere uygulayın.
Yüzey çizikleri nasıl yok edilir? - Page 2
Ahşap yüzeyler -Koyu renk bir yüzeyse iyot mükemmel bir çözüm olacak. Suyla seyrelttiğiniz iyotu problemli bölgeye pamukla sürün. Gerekirse cilalayın. -Yarım ceviz içini çiziklere sürün. Yeterince koyulaştığında bir bezle silin ve renksiz bir cila sürün. -Ahşap yüzeylerde oluşan çatlaklarda mayonez kullanabilirsiniz. Pamuğa sürdüğünüz mayonezi çatlağa uyguladıktan sonra fazlalığı silin. 2-3 gün bekletin. Ahşap şişecek, çatlaklar kapanacak.
Yüzey çizikleri nasıl yok edilir? - Page 3
Plastik yüzeyler -Plastik yüzeylerde oluşan çizikler sıcak hava makinesi veya fön makinesiyle gizlenebilir. Düşük ayara getirdiğiniz makineyi çizik boyunca çalıştırın. İzler kaybolana kadar gerekirse sıcaklığı yükseltin. 10-15 dakika bekledikten sonra parlatın. -Araba cilaları plastik yüzeylerdeki çizikleri kapatmada etkilidir. Problemli bölgedeki kirleri temizledikten sonra ürünü uygulayın.
Yüzey çizikleri nasıl yok edilir? - Page 4
Metal yüzeyler -Metalik yüzeylerdeki çiziklerden tırnak tampon bloğu ile kurtulabilirsiniz. -Bir diğer yöntem ise beyazlatıcı diş macunu. Problemli bölgeye yumuşak bir fırçayla sürerek ovalayın. Islak bir bezle kalıntıları alın.