En iyi, en kötü ve en garip Nokia telefonlar!

Nokia'nın 30 yıldır tanıttığı en iyi, en kötü ve en garip Nokia telefonları listeledik.

Nokia geri döndü. Microsoft, birkaç yıl önce kendi cihazlarında Nokia markasını emekliye ayırmıştı ancak marka bu yıl akıllı telefonlarda tekrar kullanılmaya başlandı.

Finlandiya üreticisi HMD Global, Android ile çalışan yeni Nokia akıllı telefonları piyasaya sürdü ve ait olduğu yere geri döndü. Şaşırtıcı bir şekilde Nokia’nın, önümüzdeki MWC 217’de klasik 3310'u yenileyerek yeniden duyuracağı söyleniyor. 

Geleceğin Android Nokia cep telefonlarını sabırsızlıkla beklerken, burada hepimizin hatırladığı en iyi, en kötü ve en garip Nokia telefonlarının bir listesini hazırladık.

Aşağıda ve sonraki sayfalarda bu listeyi inceleyebilirsiniz.

Nokia 3310 (2000)

Belki de tüm Nokia telefonlarından en ikonik olanı 3310, değiştirilebilir kapakları ile gerçekten yeni seviyelere çeken bir telefondu. Aynı zamanda sağlam bir cihazdı. Yanlışlıkla park yerinde veya sokaklarda çok fazla düşmüştür ama yinede çalışmaya devam etti.

1487255564_02.jpg

  Yazar: Ayşe Aydoğmuş Teknolojiye dair her şey.

  YORUMLAR

  1000 - karakter kaldı.
  Yorumu gönder

  • En iyi, en kötü ve en garip Nokia telefonlar!

   Daha iyi bir çevirmen bulun.

   Misafir 02 Mart 2017 23:54 Perşembe (0) (1)
  • En iyi, en kötü ve en garip Nokia telefonlar!

   gsm , edg , 3g , 3.5 g ,lta , 5 g gibi internet ve geniş band interneti kullanmanızı sağlayan firmadır. Ayrıca nokia firmasına ait bazı patentler : Zil sesi , Fotoğraf çekme , titreşim , internet , haritalama sistemleri , ilk su geçirmezlik , ilk renkli ekran , ilk dokonmatik , ilk 3g , ilk gprs , ilk radyo özelliği , ilk hafıza kartı kullanımı , v.s .vs saymakla bitmez bugün Apple yıllık Nokia firmasına Patent için 4.5 Milyar dolar ödeme Samsung 3.5 milyar dolar ödeme yapıyor yani nokia abinizin cihaz üretmesine de gerek yoktur :) yani şu yukarıda yazdığım şeyleri çıkın bir cihazdan ne kaldı? sadece Elma ve kasası :)) al kasaya koy boş boş dursun önemli olan tasarlamak değil önemli olan ARGE ve bu konuda nokia üzerine yoktur mesela dünyanın ilk tableti ni üreten de nokia :))

   Misafir 02 Mart 2017 23:53 Perşembe (0) (0)
  • En iyi, en kötü ve en garip Nokia telefonlar!

   Ayrıca nokia yeni bir firma da değildir 160 yıllık bir firmadır ve çoğu kişi nokia Yahudi malı der ancak hepsi asparagastır Nokia normalde Gsm şirketi değildir Nokia Coğunuzun ağ ve alt yapı sistemleri lideri sandığınız Cisco Gibi bir Ağ ve alt yapı firması olup Cisco abiniz ondan teknoloji ithal eder Ve Şu anda Dünya üzerindeki 80 ülkeden fazlasının ağ ve network alt yapısını yapan dünyaya interneti getiren ilk firmadır

   Misafir 02 Mart 2017 23:48 Perşembe (0) (0)
  • En iyi, en kötü ve en garip Nokia telefonlar!

   Listede çok eksik var.. Mesela Yüzde yüz açık kaynak kodlu Nokia N9 ( Linux Harmantal Namı diğer Meego şimdiki adları , Tizen , Ubuntu os , Sailfish os , gibi çoğu Linux türevi onun kerneli üzerine kuruludur.) hali hazırda Harmantal v3 son güncelidir ve android V5 ten çok daha stabildir.. Nokia Gsm teknoloji olayının atar damarıdır Bugün bu alanda Piyasa Petentlerinin yüzde 80'i ona ait olup Kimse onunla anlaşma yapmadan Cihaz üretemez buna Apple , samsung , motorola , gibi firmalar da dahil yani Altarnatif bir teknoloji bulunmadığı takdirde bu alem nokia babasına çok borçlu

   Misafir 02 Mart 2017 23:45 Perşembe (0) (0)
  • En iyi, en kötü ve en garip Nokia telefonlar!

   6610u unutmuşlar en teknolojik akıllı cihazdı tvyi dahi kumanda ediyordu

   Misafir 20 Şubat 2017 10:19 Pazartesi (0) (0)
  Yorumları Göster