Dünyayı kısa süre içinde değiştirecek 10 teknoloji

Teknoloji hızla gelişiyor! Dünyayı kısa süre içinde değiştirecek 10 teknoloji haberimizde!

Teknoloji, birçok şeyi yapma gücüne sahiptir ve dünyayı değiştirme bunlardan biridir. Bilim ve teknolojinin bize yardımcı olabileceği, hayatımızı kolaylaştırabileceği ve günlük hayatımızdaki gidişatlarımızı gözden geçireceği bir zamanda yaşamanın ayrıcalığına sahibiz.

Halihazırda maruz kaldığımız ve alıştığımız teknoloji daha da yenilik yapmanın yolunu açtı ve mevcut ve gelecek teknolojilerin bu listesinde kesinlikle hayatımızı daha fazla değiştirme potansiyeli var.

Önümüzdeki on yıl ve ötesinde hayatlarımızı "muhtemelen" değiştirecek teknolojilerin listesini aşağıda ve sonraki sayfalarımızda inceleyebilirsiniz.

Uzay turizmi

Dünyadaki herhangi bir ülkeye sorunsuzca uçabiliriz, fakat eğer bir gün dünyanın her yerinden uzaya gidebilirsek ne olur? Virgin Galactic, SpaceX ve hatta Amazon'un Blue Origin gibi şirketleri  bir gün bunu gerçeğe dönüştürmeyi ve bizi yörüngeselleştirebilmemiz için bir uzay gemisinde bir (çok pahalı) koltuk sunmayı istiyor. Amazon'un yeni Shepard uzay mekiğindeki yolcular, yere paraşütle atmadan önce, deniz seviyesinden 100km yukarıda olacak.

 1504009389_02.jpg

  Yazar: Ayşe Aydoğmuş Teknolojiye dair her şey.

  YORUMLAR

  1000 - karakter kaldı.
  Yorumu gönder

  • Dünyayı kısa süre içinde değiştirecek 10 teknoloji

   dünya yuvarlak değil ki.. düz.. uzaya da hiç çıkılmadı.. bunların hepsini toplasan bir kase organik hoşaf etmez..

   Misafir 04 Eylül 2017 12:49 Pazartesi (0) (0)