iPhone 7 Plus ve OnePlus 5 kamera karşılaştırması

Çift kameralar yarışıyor! Apple iPhone 7 Plus mı yoksa OnePlus 5 mi? Hangisinin kamerası daha iyi?

OnePlus 5, sezonun en yeni akıllı telefonlarından biridir. Mevcut üst amiral gemilerinin yüksek fiyatına karşılık OnePlus 5, aynı özelliklerle uygun fiyata sahip olmanın yanısıra şık tasarımı ve performansı ile de kullanıcıları etkilemeyi başardı. Ancak telefonun ana satış veya en büyük satış noktalarından biri arkasındaki yeni çift kamera sistemidir.

OnePlus 5'in birincil 16MP fotoğraf makinesinin halihazırda piyasadaki en iyi kameralarla nasıl karşılaştırıldığını daha önce de inceledik. OnePlus 5, iPhone 7 Plus'a benzer şekilde ana kameraya göre daha uzun bir odak uzunluğuna sahip olan ve kaliteden ödün vermeden bir sahneyi büyütmenizi sağlayan bir telefoto objektife sahip. Bununla birlikte, iPhone 7 Plus'ın gerçek 2x optik yakınlaştırmayı gerçekleştirebilen kamerasının aksine, OnePlus bunu yapamıyor. Optik yakınlaştırma 1,6 x ile sınırlı ancak, telefon dijital olarak tam 2x zum yapmayı simüle ediyor.

Bu, OnePlus 5'in dijital olarak kapması gereken büyük bir fark değil. Ayrıca kamerası iPhone 7 Plus'tan daha yüksek bir çözünürlüğe sahip 20MP'lik bir Sony IMX 350 sensörü tarafından desteklenmektedir. 

 Pek hangisinin kamera lensi daha iyi?

 Aşağıda ve sonraki sayfalarda OnePlus 5 ve iPhone 7 Plus’ın kamera karşılaştırmasını inceleyebilirsiniz.

SAHNE 1

1499157085_swimming-pool-100.jpg

1. OnePlus 5 @ 2x zoom
1499157151_oneplus-5-2x-zoom.jpg

2. iPhone 7 Plus @ 2x zoom

1499157168_iphone-7-plus-2x-zoom.jpg

  Yazar: Ayşe Aydoğmuş Teknolojiye dair her şey.

  YORUMLAR

  1000 - karakter kaldı.
  Yorumu gönder

  • iPhone 7 Plus ve OnePlus 5 kamera karşılaştırması

   İlk foto kıyaslaması tam bir üçkağıt! iPhone ile çekilen fotodan kuşlardan biri uçmak üzere ve doğal olarak telefon ona odaklanarak diğerlerini pas geçiyor. OnePlus' da ise kuşlar son derece durağan ve rahatlıkla netleme yapabilmiş makine. Bu karşılaştırmada eşitlikten bahsedilemez. Hodri meydan; Plus'u boşverin, düz i7 ile OnePlus denen telefonu karşılaştırmaya her zaman hazırım. OnePlus, Samsung izinden giderek renklere abanıyor ve insan gözüne daha canlı geliyor ama gerçek bir fotoğrafçının anlayabildiği üzere iPhone çok daha üstün. Ayrıca da yahu altı üstü bi fotoğraf karşılaştırması için kaç sayfa tıklamam gerekiyor sitenizi! Bu tür haberlerde ilk sayfadan asla ileriye doğru gitmiyorum ve direk çıkıyorum bilginize...

   Misafir 05 Temmuz 2017 10:35 Çarşamba (3) (2)
  • iPhone 7 Plus ve OnePlus 5 kamera karşılaştırması

   En azından bir sayfa daha atlasaydın Iphone'un savunduğun kadar iyi olmadığını anlardın , i7 ile kastettiğin Iphone 7 ve oneplus ile kastettiğinse oneplus markasının çıkan ilk telefonu olan oneplus 1 ise sence de son çıkan bir telefon ile eski model bi telefonun kıyaslanması mantıksız değil mi? Ayrıca Samsung'un izinden gidebilir kendi tercihi bu. Göze daha hoş geliyor diye kimisi onu sever kimisi daha doğru renkleri verdiğini iddia ettiğin Iphone'u sever kim diyor ki Iphone'a Samsung'un izinden gidip de renkleri daha güzel daha canlı gösterme diye? Bu kısmı eleştirdiğine göre canlı renkleri vermesini kıskanıp Iphone'un daha doğru renkler verdiğini düşünerek kendini avutuyorsun bu yazında bu bariz belli. Oneplus 5

   Misafir 05 Temmuz 2017 18:47 Çarşamba
  • iPhone 7 Plus ve OnePlus 5 kamera karşılaştırması

   iPhone 7 Plus kullanıyorum ama One Plus daha canlı ve güzel çekmiş.

   Misafir 05 Temmuz 2017 00:28 Çarşamba (2) (2)
  • iPhone 7 Plus ve OnePlus 5 kamera karşılaştırması

   Ohaaa !!! ONElanPLUS olmuş. :.DD

   Misafir 04 Temmuz 2017 13:28 Salı (5) (0)
  • iPhone 7 Plus ve OnePlus 5 kamera karşılaştırması

   oneplus5 daha doğal daha güzel daha canlı

   Misafir 04 Temmuz 2017 13:16 Salı (6) (1)
  • iPhone 7 Plus ve OnePlus 5 kamera karşılaştırması

   Bence ıphone daha doğal görüntü sunmuş. One plus sanki biraz canlandırmış gibi renk doygunluğu fazla gibi bana göre

   Misafir 04 Temmuz 2017 20:26 Salı