Telegram, IŞİD ile ilgili kanalları engelliyor!

Popüler mesajlaşma uygulaması Telegram, IŞİD ile ilgili kanalları engellediğini açıkladı.

Çok şifreli sohbet uygulamaları konusu oldukça tartışmalı bir uygulamadır. Normal telefonların ve daha geleneksel iletişim biçimlerinin aksine, hizmetleri sağlayan şirketler tarafından dahi "dinlenmek" imkansızdır. 

Telegram'ın durumu da böyle ve dünya çapında çok sayıda hükümet tarafından ateş altında. En son Endonezya İletişim ve BT Bakanlığı Cuma günü Telegram'ın web sürümünü engelledi ve uygulamaya da aynı şekilde davranmakla tehdit etti. Endonezya hükümeti, Telegram'ın ülkedeki teröristlerce radikalizmi yaymak ve terör saldırıları düzenlemek için kullanıldığını iddia etti. 

Telegram'ın kurucusu Pavel Durov, hükümetin Telegogram'ı engellemeyi bir adım olarak gördüğünden "üzüldüğünü" söyledi. Ek olarak, takipçilerine Telegram ekibinin Endonezya hükümetinin bildirdiği tüm terörist kamu kanallarını kaldırdığını söyledi. 

Telegram, Endonezya kültürünü ve dilini bilen yeni bir moderatör ekibi kuruyor. Durov, bunun şirketin terörle ilgili kanalları daha hızlı kaldırmasına olanak tanıdığını söyledi. 

1500292484_telegram.png

    Yazar: Ayşe Aydoğmuş Teknolojiye dair her şey.

    YORUMLAR

    1000 - karakter kaldı.
    Yorumu gönder