Buz Epilasyon Nasıl Uygulanır?

Buz epilasyon yönteminde tedavi başlığı, deri üzerinde ütü yapar gibi devamlı olarak hareket ettirilir.

Buz Epilasyon Nasıl Uygulanır?

Bu şekilde kıl kökü kademeli olarak ısıtılıp, tahrip edilmektedir. Buz lazer epilasyonun en büyük avantajı, geleneksel epilasyon yöntemlerinde meydana gelebilen leke, yanık, tahriş gibi sorunların oluşmamasıdır.

Kademeli ısıtma metodu enerji seviyesinin yükseltilmesine olanak sağladığı için ince ve açık renkli kıllarda başarılı sonuçlar elde edilir. Soğutma sistemi, uygulama sırasında cildi -3 dereceye kadar soğutarak, tamamen acısız ve ağrısız bir epilasyona olanak tanır.

Buz Epilasyonda Kıl Rengi Fark Eder Mi?

Geçmişten günümüze istenmeyen kılların ortadan kaldırılmasında ince ve açık renkli kıllar, çoğunlukla sorun olmuştur. Buz lazer epilasyon, beyaz kıl rengi hariç kıl kalınlığı ve yoğunluğu fark etmeksizin her cilt tipinde rahatlıkla uygulanabilmektedir.

Buz lazer yaptıranlar, cilt ve kıl tipleri ne olursa olsun genel olarak başarılı sonuçlar elde etmişlerdir. Hormonal rahatsızlıkları olan kişiler dışında epilasyon sonrası tekrar kıl çıkma gibi bir durum yaşanmamaktadır.

Buz lazer epilasyon, istenmeyen kıllardan kurtulmak için uygulanan yöntemlerden birisidir. Geliştirilmiş özellikleri sayesinde konforlu ve buz lazer acısız epilasyon imkânı sunan buz lazer, 3 farklı dalga boyuna sahiptir. Alma Lasers Firması tarafından uzun süren araştırmalar sonucunda üretime sunulan buzlazer, geniş etki alanı sayesinde kısa süren seanslarla uygulanabilmektedir. Kalın, ince fark etmeksizin tüm kıl tiplerinde rahatlıkla uygulanabilen buz lazer, acısız ve konforlu bir epilasyon imkanı sunar.

Buz Epilasyon Teknolojisi

Son teknoloji buz lazer, konfor ile rahatlığın birleşimidir. 2015 yılında Soprano Ice adıyla piyasaya sürülen FDA onaylı buz lazer epilasyon cihazları, çok sayıda buz lazer merkezindeve klinikte kullanılmaktadır. 3 farklı dalga boyuna sahip olan buz başlıklı lazer,  kademeli ısıtma teknolojisi sayesinde kıl kökünü kontrollü bir şekilde tahrip etmeyi sağlar.

Masaj konforunda epilasyon rahatlığı sunan buz lazer teknolojisi, diğer epilasyon yöntemlerine göre tek seferde daha geniş yüzeyleri hedef alabilmektedir. Her atışta çok sayıda kıl köküne etki etmesi sayesinde seans süreleri de doğal olarak azalmaktadır. Tüm vücut buz epilasyon seansları, ortalama 40 dakika sürmektedir. Ortalama 6 seans ile istenmeyen tüylere kökten çözüm sağlanmaktadır.

Buz Epilasyon Nasıl Uygulanır? - Resim : 1

Bir Seansta Kıllardan Kurtulmak Mümkün Mü?

Bir seansta kıllardan kurtulmak maalesef mümkün değil. Bunun başlıca nedeni ise vücutta bulunan kılların birbirinden farklı gelişim evrelerine sahip olması. Kıllar büyüme, dinlenme ve dökülme evrelerinden geçmektedirler. Epilasyonun etkili olduğu süreç, kılların aktif olduğu büyüme evresidir. Her kıl aynı anda çıkmadığı için tek bir seans tüylerden kurtulmak için yeterli değildir.

Buz Lazer Epilasyonun Kaç Seans Uygulanması Gerekir?

Peki, kalıcı bir çözüm için buz epilasyonun kaç seans uygulanması gerekir? Buz lazer seans sayısı tamamen kişinin kıl özelliklerine ve uygulamanın hangi bölgeye yapıldığına göre değişmektedir. Çoğunlukla 6 seans kalıcı çözüm sağlamak için yeterli olmaktadır. Elbette bu sayı kişinin fiziksel özelliklerine bağlı olarak artıp, azalma gösterebilir.

Buz Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanır?

Buz lazer, son teknoloji kullanılarak, üretilmiştir. Sahip olduğu 3 farklı dalga boyu ile aynı anda hem kalın hem de ince tüyler üzerinde etki göstermektedir. Vücutta istenmeyen kılların bulunduğu her alan için rahatlıkla kullanılabilir.

Buz Epilasyonda Kıllar Ne Zaman Dökülür?

Epilasyon uygulamasından 3-4 gün sonra kıllar cilt yüzeyine çıkmaya başlarlar. Doğal büyüme süreçlerini gerçekleştirdikten sonra 10-15 gün içerisinde bu kıllar kendiliğinden dökülürler. Epilasyonun yapıldığı bölgede 4-6 hafta aralığında yeni kıl çıkmaz. Yeni kıllar çıkmaya başladığında ise diğer seansın zamanı gelmiş demektir.

Buz Epilasyon Kalıcı Etkisi Var Mıdır?

Hormonal problemleri olanlar dışında buz epilasyon kalıcı sonuç sağlamaktadır. Kıl kökü kademeli ve kontrollü olarak tamamen tahrip edilir. Buz epilasyon kalıcı etki sağlaması bakımından günümüzde en çok tercih edilen epilasyon yöntemleri arasındadır. Özellikle ince ve açık renkli kıllar üzerinde kesin çözüm sağlar.

Buz Lazer Epilasyon Hangi Mevsimlerde Yaptırılabilir?

Buz lazer epilasyon uygulaması için her mevsim uygundur. Yaz ya da kış mevsimi fark etmeksizin dikkat edilmesi gereken nokta buz epilasyon sonrası güneşlenecek kişilerin mutlaka yüksek koruma faktörlü bir güneş kremi kullanmaları gerekmektedir. Bunun yanı sıra cildinizi sık aralıklarla nemlendirerek, kuru cilt hissiyatını giderebilirsiniz.

Buz Epilasyon Erkekler İçin Uygun Mu?

Buz lazer, özellikle erkekler için uygun bir epilasyon yöntemidir. Günümüzde erkeklerde neredeyse kadınlar kadar epilasyonu tercih etmektedirler. Elbette erkeklerin kıl yapısı ve özellikleri kadınlarınkinden farklıdır. İster estetik nedenlerle ister sağlıksal, buz epilasyon erkekler için en ideal yöntemdir. Kıl yoğunluğu ya da rengi fark etmeksizin başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

Buz Epilasyon Acı Verir Mi?

Soğutma sistemi sayesinde buz epilasyon sırasında cilt yüzeyi -3 dereceye kadar soğutulmaktadır. Bu sayede acısız ve ağrısız, konforlu bir epilasyon mümkün olur. Buz başlık sayesinde geleneksel lazer epilasyon yöntemlerinde karşılaşılan, yanık ve tahriş gibi sorunlar önlenir.

Buz Lazer Epilasyonda Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Buz epilasyonda dikkat edilmesi gerekenler arasında ilk olarak doğru buz lazer merkezinin seçilmesi gelmektedir. Türkiye’nin en iyi buz lazer merkezleri, FDA onaylı buz lazer cihazları kullanmaktadırlar. Etkili ve kalıcı bir sonuç almak için orijinal cihazların kullanılması oldukça önemlidir. Alanında uzman ve cildin korunmasına dikkat eden kişilerle çalışılmalıdır.

Seans aralıklarında kıl köküne müdahale yapan, cımbız, ağda gibi işlemler uygulanmamalıdır. Kıl köküne müdahale etmeniz halinde epilasyon uygulaması etkisiz kalacaktır. Cildin düzenli olarak nemlendirilmesi ve yüksek faktörlü bir güneş kreminin kullanılması gerekmektedir. Kalıcı bir tedavi için uzman kişinin talimatlarına uygun düzenli olarak seansları takip etmek oldukça önemlidir.