Akıllı saatte yeni moda; Huawei Watch GT 4

Akıllı saat pazarındaki önemli isimlerden biri olan Huawei’nin yeni modeli Watch GT 4'ü mercek altına alıyoruz. İşte konu ile ilgili tüm detaylar.

Akıllı saat pazarındaki en önemli isimlerden birisinin de Huawei olduğunu söyleyebiliriz. Çinli üretici yeni geliştirdiği modellerle muazzam işler başarıyor. Her tarza, her zevke hitap eden bir model yelpazesine sahip olan Huawei, yeni modeli Watch GT 4 ile tüm dikkatleri üzerine çekiyor.

Huawei Watch 4 ile geçen 1 hafta

İncelememizin hemen başında belirtelim. Watch GT 4’ü yaklaşık olarak 1 hafta test etme imkanımız oldu. Nitekim bu 1 hafta içerisinde, Watch GT 4  bir akıllı saatten olan beklentilerimizi fazlasıyla karşılamayı başardı.

Gerek tasarımı, gerekse de teknik özellikleriyle rakiplerinden ayrılan Watch GT 4, hem spor anında, hem de günlük kullanımda verimli bir deneyim sunuyor.

Saatin en çok beğendiğimiz yönü ise tabi ki bitmek bilmeyen şarjı oldu. Malum günümüzde akıllı saatler bir ya da iki günü zor çıkartırken, Watch GT4  bir haftalık kullanımın ardından yüzde 50’nin üzerindeki pil sağlığı ile göz doldurdu.

Akıllı saatte yeni moda; Huawei Watch GT 4 - Resim : 1

Watch GT 4 ile eşsiz bir deneyim

Şimdi gelelim Watch GT 4  ile yaşadığımız deneyime. Genel olarak saati hem spor anlamında, hem de sağlık ölçümleri anlamında hayli zorladık. Şunu net bir şekilde söyleyebiliriz ki Watch GT4'ün verileri, genel olarak halk tarafından kabul gören cihazların verileri ile uyuşuyordu.

Örneğin koşu bandındaki adım sayımız ile Watch GT 4’de ölçülen adım sayısı aynıydı. Daha etkileyici olan şey ise Watch GT4'ün yaptığı ölçüm ile hastanelerde yer alan profesyonel nabız cihazının aynı sonucu vermesi oldu. Bu da Huawei’nin yeni TruSeen 5.5 sensorunun ne derece başarılı olduğunu gözler önüne seriyor.

Bunun yanı sıra Watch GT 4'ün uyku ölçümlerinde de hayli başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Günümüzdeki bir çok akıllı saat uyku ölçümlerinde çok başarılı sonuçlar veremiyor. Fakat Watch GT 4, uykunuzdaki 2 – 3 dakikalık çok kısa araları bile tespit edip analiz ekranına yansıtabiliyor. Dolayısıyla bu da keyifli bir uyku için önemli bir etken oluşturuyor.

Akıllı saatte yeni moda; Huawei Watch GT 4 - Resim : 2

Saatin bildirim performansı da son derece yeterli. Huawei App Gallery üzerinden indirdiğiniz Sağlık uygulamasıyla saatinizi eşleştirmeniz ve gerekli ayarlamaları yapmanız, bildirimleri sağlıklı bir şekilde almanız için yeterli.

Akıllı saat teknolojisinde son nokta

Peki bu eşsiz deneyim nasıl bir teknik özellik tablosuyla karşımıza çıkıyor. Öncelikle şunu belirtmemiz gerekiyor. Bizim test ettiğimiz 46 mm’lik Huawei Watch GT 48 sekizgen tasarımı ile ön plana çıkıyor. Safir camı ve el yapımı fırçalanmış kasa tasarımı ile eşsiz bir görünümü kullanıcılarına sunan model, şıklığı ile dikkatleri üzerine çekiyor.

14 güne varan şarj süresi ile sınıfında rakipsiz olan Huawei Watch GT 4, selefine göre yüzde 30 daha hızlı kablosuz şarj özelliği sunuyor.

Akıllı saatte yeni moda; Huawei Watch GT 4 - Resim : 3

30 metre tuzlu ve tatlı suya serbest dalış yapabilme imkânı da sunan saatte, 7/24 EKG, SpO2, nabız, stres ve uyku takibi yapılabiliyor.

1.43 inçlik 466x466 piksel çözünürlüğünde ekranı ile saate gelen tüm bildirimleri rahatlıkla okuyabiliyor ve hızlı yanıtlar verebiliyorsunuz.

Eğer sporu seviyorsanız, GT 4’de 15’i profesyonel olmak üzere 100’den fazla egzersiz modu yer alıyor. Çift kanallı lokasyon takibiyle dış mekanda yaptığını spor ve aktivitelerde rakipsiz bir konum doğruluğu sağlanıyor.

Sonuç olarak Huawei Watch GT4 

Özetlememiz gerekirse, başarılı sensoru, uzun pil süresi, onbinlerce Watch Face seçeneği, spor modları ve eşsiz tasarımı ile Huawei Watch GT 4, segmentinde rakipsiz bir model olarak öne çıkıyor.

Akıllı saatte yeni moda; Huawei Watch GT 4 - Resim : 4

Saati ilk açtığınızda HarmonyOS 4.0 ile çalışıyor. Bu sayede cihazlar ile tutarlı bir etkileşim deneyimi sunuyor. İşin en güzel yanı ise Watch GT 4  hem Android hem de iOS ile sorunsuz bir şekilde çalışıyor.

Eğer şu sıralar yeni bir akıllı saat satın almayı düşünüyorsanız, mutlaka Huawei Watch GT 4’ü da seçenekleriniz arasına eklemenizi tavsiye ederiz. Zira fiyat ve performans oranını göz önüne aldığımız zaman GT 4’ün rakipsiz olduğunu söyleyebiliriz.

Dilerseniz saatin satış sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.