Amazfit Balance uzun pil ömrü ile akıllı bileklik tanımını sorgulatıyor

Amazfit'in yeni ürünü Balance, vücut kompozisyonu izleme özelliği ve 14 güne kadar dayanan pil ömrüyle Hindistan pazarında yerini alıyor. Bu akıllı saat, sağlık ve fitness takibi konusunda yeni bir soluk getiriyor.

Amazfit Balance uzun pil ömrü ile akıllı bileklik tanımını sorgulatıyor

Amazfit, Hindistan'da bu yıl Eylül ayında dünya çapında tanıtımı yapılan yeni bir akıllı saat olan Amazfit Balance'ı piyasaya sürdü. Bu üst düzey akıllı saat, zengin özellik ve teknik detaylarıyla dikkat çekiyor ve bütünsel sağlık anlayışına odaklanarak kullanıcılarına vücut ve zihin hakkında derinlemesine bilgi sağlamayı amaçlıyor. Amazfit Balance, Samsung'un Galaxy Watch 6'sı gibi rakiplerin yanı sıra Apple ve Garmin gibi markaların sunduğu diğer akıllı saatlerle rekabet ediyor.

Amazfit Balance, dönebilen bir kadranı ve fiziksel bir düğmesi bulunan yuvarlak bir tasarıma sahip. 50 metreye kadar suya dayanıklı olan bu cihaz, 480 x 480 piksel çözünürlüğünde 1.5 inçlik bir AMOLED ekrana sahip. Bu ekran, 60Hz yenileme hızı ve 1500 nit parlaklık ile otomatik parlaklık ayar özelliği sunuyor.

Sağlık ve fitness takibi açısından Amazfit Balance, kalp atış hızı ve SpO2 seviyelerini izlemek için çift LED ve 8PD BioTracker 5 PPG sensörü ile donatılmış. Ayrıca, uyku kalıplarını takip edebilen ve kullanıcılara uyku durumlarının fiziksel ve zihinsel durumları üzerindeki etkisini gösteren Readiness Score özelliğine de sahip.

Amazfit Balance uzun pil ömrü ile akıllı bileklik tanımını sorgulatıyor

Akıllı saat, vücut yağ yüzdesi, vücut kitle indeksi, bazal metabolizma, iskelet kası gibi değerleri ölçüp takip etmeye yarayan Vücut Kompozisyonu özelliğini de içeriyor. Amazfit Balance, çok sayıda spor modunu destekliyor ve Zepp Coach, kullanıcılara kişiselleştirilmiş antrenman planları sunuyor. Ayrıca, dış mekan antrenmanları için yerleşik GPS'e sahip.

Amazfit Balance, çevrimdışı müzik çalmak için 4GB dahili hafızaya sahip. Bluetooth sesli arama işlevi için yerleşik bir mikrofon ve hoparlör içeriyor ve ayrıca Alexa sesli asistanı bulunuyor. Akıllı saat, Zepp OS 3 işletim sistemi üzerinde çalışıyor ve tüm gerekli akıllı özellikleri barındırıyor. 475mAh kapasiteli bir pil ile donatılmış ve tipik kullanım koşullarında pil ömrünün 14 güne kadar dayandığı iddia ediliyor.

Amazfit Balance, 24.999 Hindistan Rupisi (300$) fiyat etiketiyle satışa sunulmuş durumda. Sunset Grey (Gün Batımı Gri) ve Midnight (Gece Yarısı) renk seçenekleriyle markanın web sitesi ve Flipkart üzerinden 4 Aralık'tan itibaren satın alınabilir.