Redmi Watch 4, HyperOS ve 60Hz AMOLED ekran ile geliyor

Redmi'nin yeni akıllı saati Watch 4, HyperOS işletim sistemi ve 60Hz yenileme hızına sahip AMOLED ekranıyla teknoloji severlerin beğenisine sunuldu.

Redmi Watch 4, HyperOS ve 60Hz AMOLED ekran ile geliyor

Xiaomi'nin alt markası Redmi, Redmi K70 serisi, Redmi Buds 5 Pro, RedmiBook dizüstü bilgisayar ve daha fazlasının lansmanının yanı sıra, Redmi Watch 4 adında bir giyilebilir cihazı da duyurdu. En son akıllı saat, Redmi Watch 3'ün halefi olarak geldi ve selefine göre önemli yükseltmeler içeriyor.

Redmi Watch 4, markanın ilk metal monokasa tasarımına sahip olan akıllı saatidir ve kare kadranlı, alüminyum alaşımlı gövdesi ile dikkat çekiyor. Sağ tarafta 'elmas kesim' tasarımlı döner paslanmaz çelik bir taç bulunuyor. Cihaz, 50 metreye kadar suya dayanıklılığı ile IP68 sertifikasına sahip.

Redmi Watch 4, premium ekran özelliklerine sahip. Büyük 1.97 inç AMOLED ekranı, akıcı kullanıcı arayüzü ve animasyonlar için 60Hz yenileme hızı sunuyor. 390 x 450 piksel çözünürlüğe sahip olan ekran, ayrıca 600 nit zirve parlaklık ile dış mekan kullanımı ve güçlü güneş ışığı altında bile uygun bir görüntüleme deneyimi sunuyor. Akıllı saat, pil ömrünü uzatacak LTPS teknolojisini kullanıyor.

Redmi Watch 4, HyperOS ve 60Hz AMOLED ekran ile geliyor

Fitness açısından Redmi Watch 4, kalp atış hızı monitörü, SpO2 sensörü, uyku ve stres takibi, kadınlar için adet döngüsü monitörü gibi özelliklere sahip. Giyilebilir cihaz, 150'den fazla spor modunu destekliyor. Ayrıca, dış mekan egzersizleri için yerleşik GPS'e sahip.

Redmi Watch 4, tipik kullanım altında 20 güne kadar pil ömrü sunması iddia edilen 470mAh pil birimi ile destekleniyor. NFC ve Bluetooth 5.3 özelliklerine sahip olan bu giyilebilir cihaz, bir dizi kullanışlı özellik sunuyor.

Redmi Watch 4'ün fiyatı 499 Çin Yuanı (~70$) olarak belirlendi. Akıllı saat, bir dizi kayış seçeneği ile sunuluyor ve bugünden itibaren satışa sunuluyor.