Apple, Apple Watch için bir AI sağlık koçu geliştirdi

Apple cihazları halihazırda sağlık içgörüleri sunuyor ancak yakında size kendinizi nasıl geliştireceğinizi de söyleyebilirler.

Apple, Apple Watch için bir AI sağlık koçu geliştirdi

Bloomberg kaynakları, Apple'ın egzersiz, diyet ve uyku için kişiselleştirilmiş programlar oluşturmak üzere Apple Watch verilerinden yararlanan, Quartz isimli yapay zeka tabanlı bir sağlık koçu geliştirdiğini iddia ediyor. Uygulamanın bir abonelik gerektireceği ve bir değişiklik olmadığı sürece 2024'te geleceği bildiriliyor.

Yakın vadede ise Sağlık uygulaması daha kullanışlı hale gelebilir. İçeriden kaynaklar, Apple'ın bu yılki iPadOS 17 sürümüyle nihayet iPad'e Sağlık getirdiğini söylüyor. Başka bir güncelleme, gününüzle ilgili soruları yanıtlayarak ruh halinizi izlemenize yardımcı olacak. Miyopluk gibi görme sorunlarını yönetmek için de Sağlık'ı da kullanabileceksiniz. Son zamanlarda çıkan bir söylenti, Apple'ın Birinci Gün'e çok benzer şekilde günlerinizi belgelemeye yardımcı olacak bir günlük kaydı uygulaması yayınlayabileceğini de ima etti.

Apple, Apple Watch için bir AI sağlık koçu geliştirdi

İddialar doğruysa, büyük olasılıkla 5 Haziran'da WWDC'de sağlık koçu dışında her şeyi duyacaksınız. Şirketin uzun zamandır beklenen karma gerçeklik başlığını bu geliştirici etkinliğinde tanıtması bekleniyor ve söylentilere göre giyilebilir cihaz, Fitness+'ın VR sürümü ve bir meditasyon aracı gibi sağlıkla ilgili özellikler sunabilir. Bu ilk ürün, geliştiricileri ve ileri düzey kullanıcıları hedef alacak ancak daha uygun fiyatlı bir devam ürününün üzerinde çalışıldığına da inanılıyor.

Apple, kar hanesini iyileştirmek için hala büyük ölçüde hizmetlerine yaslanıyor ve Quartz, alışkanlıklarını yeniden düşünmesi için bir insan koçuna para ödeyecek olanlara çekici gelebilir. Apple, cihazları, özellikle de Apple Watch için şimdiden sağlığı önemli bir satış noktası haline getirdi. Elbette koç, Apple kullanıcılarının bağlılığını daha da sağlamlaştırabilir: aynı anda hem saatinizi hem de dijital eğiticinizi bırakmak zorunda kalacağınız için Android'e geçme olasılığınız daha düşük olabilir.