Apple artık 17.000 dolarlık altın Apple Watch'u tamir etmeyecek

Ünlüler ve ultra zenginler dışında 10.000 ila 17.000 dolar arası 18 ayar altın Apple Watch'un kimin için olduğu hiçbir zaman belli değildi ancak umarım 2015'te bir şekilde satın alan kişi Apple'ın bir noktada onları desteklemeyi bırakacağını bekliyordur.

Apple artık 17.000 dolarlık altın Apple Watch'u tamir etmeyecek

Ve işte o gün geldi. MacRumors'un bildirdiğine göre Apple, saf altın Edition da dahil olmak üzere tüm birinci nesil Apple Watch modellerini şirket içinde "modası geçmiş" olarak listeledi.

Orijinal Apple Watches (yaygın olarak Seri 0 olarak anılır) 2018'de watchOS 4.3.2'den sonra hiçbir zaman güncellenmedi. Bu, donanım desteğinin sonu anlamına geliyor: şirket artık parça, onarım veya değişim hizmeti sunmayacak.

Som altın Apple Watch Edition, Apple'ın eski baş tasarımcısı Jony Ive için tutkulu bir projeydi. Piyasaya sürüldüğünde, Beyoncé gibi onu hiçbir zaman halka açıklanmayan altın bağlantılı bir bilezikle takan Alman moda tasarımcısı Karl Lagerfeld de dahil olmak üzere etkili ünlülerin bileklerinde görüldü.

Apple artık 17.000 dolarlık altın Apple Watch'u tamir etmeyecek

Edition, Apple'ın lüks saat pazarıyla rekabet etmeye yönelik ilk girişimiydi ve som altın versiyon, Apple'ın onu daha ucuz seramik ve daha sonra titanyum Sürümleri lehine bırakmasından önce yalnızca bir yıl dayandı.

Bir Cartier Tank'a 10.000 ila 30.000 dolar harcayabilir, yine de kare bir saat alabilir ve sekiz (veya 80) yıl sonra bakım yaptırıp yaptıramayacağınıza dair endişelenmenize gerek kalmaz. Cartier gibi lüks saat üreticileri (veya Patek Philippe, Rolex vb.) var olduğu sürece birinci sınıf tamir hizmeti alabilirsiniz.

17.000 ABD doları değerindeki Apple Watch’unuzun ise onarılması gerekiyorsa, üçüncü taraf bir serviste şansınızı deneyebilir, pil değişimini kendiniz yapabilir veya gösteriş hevesiniz varsa onu o haliyle takmaya yine de devam edebilirsiniz.