Apple birinci nesil Apple Watch'u külüstür ilan etti!

ABD merkezli teknoloji devi Apple, birinci nesil akıllı saat modeli Apple Watch'u külüstür kategorisine aldı. İşte detaylar!

Apple birinci nesil Apple Watch'u külüstür ilan etti!

Apple, teknoloji dünyasında birçok inovasyonun öncüsü olan bir şirket olarak bilinirken, eski ürünleri için sunduğu destek konusunda bazen keskin kararlar alabilir. Son olarak, 2016 yılında piyasaya sürdüğü birinci nesil Apple Watch için aldığı kararla dikkatleri üzerine çekti. Şirket, bu ürünü "külüstür ürün" kategorisine dahil etti ve bu da donanım desteğinin sona ereceği anlamına geliyor.

Apple birinci nesil Apple Watch'u külüstür ilan etti!

Apple'ın bir ürünü külüstür kategorisine alması, o ürünün artık güncellemeler ve teknik destekle desteklenmeyeceği anlamına geliyor. Külüstür ürünler, genellikle teknolojik olarak eski ve artık mevcut ürün yelpazesine uygun olmayan ürünler diyebiliriz. Bu nedenle birinci nesil Apple Watch sahipleri, olası bir teknik sorun yaşadıklarında Apple'dan resmi destek alamayacaklar.

Ancak bu, birinci nesil Apple Watch'un kullanılmaz hale geldiği veya sorun yaşandığı anlamına gelmez. Ürününüz hala çalışıyor olabilir, ancak Apple'ın resmi olarak sunduğu güncellemeler veya teknik destek hizmetlerine erişim sağlayamayabilirsiniz. Bu nedenle birinci nesil Apple Watch sahiplerinin artık daha dikkatli olmaları ve olası sorunlara karşı alternatif çözüm yollarını düşünmeleri gerekebilir. Şirketin böyle bir karar alması da zaten kullanıcıların daha yeni Apple Watch modellerine yönelmelerini sağlamak.